„Chór w Kontakcie”, pod batutą Wassima Ibrahima – koncert w Willi Decjusza

Instytut Kultury Willa Decjusza oraz Stowarzyszenie Willa Decjusza z okazji jubileuszu 25-lecia odnowienia zespołu pałacowego zapraszają do Willi Decjusza 5 września o godz. 18.00 w ramach cyklu Villa Artis: Muzyka Świata na koncert „Podróżnik” w wykonaniu zespołu „Chór w Kontakcie”, pod batutą syryjskiego muzyka i kompozytora, Wassima Ibrahima.

Chór w Kontakcie to otwarty chór amatorski, śpiewający muzykę świata w 17 językach, mający w swym składzie śpiewaków różnych narodowości. Pojawił się na muzycznej mapie Krakowa wiosną 2015 roku. Od początku przyświecały mu idee różnorodności i wielokulturowości – zarówno w odniesieniu do prezentowane repertuaru, jak i do składu osobowego. Chór stał się miejscem spotkań profesjonalnych muzyków i początkujących amatorów, ludzi starszych i młodszych, wykonujących różne zawody, oddających się rozmaitym pozamuzycznym pasjom, wywodzących się z bliższych i dalszych zakamarków Europy i Świata. „Chór w Kontakcie” ma na swoim koncie wiele występów w krakowskich instytucjach kultury i sztuki.

W repertuarze „Chóru w Kontakcie” znaleźć można zarówno utwory wielkich kompozytorów – Bacha czy Mozarta, muzykę renesansową, utwory znane z filmów, jak i melodie tradycyjne z całego świata. Chór czerpie z bogactwa muzyki orientalnej, ale wśród wykonywanych przez niego utworów nie brakuje kompozycji z Afryki, Ameryki czy Dalekiego Wschodu. Jego koncerty zabierają słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata, przybliżają to, co obce i otwierają oczy na to, co nieznane. W 2020 roku został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D.2019.

Program koncertu:

Al helwa di (Egipt)

Aso czela (Gruzja)

Oumen (Liban)

Oj Ty rzeko (Polska)

Zoriuszka (Rosja, Syberia)

Jasmine flower (Chiny)

Dravidian Dithyramb (Indie)

Jammal sarie (Syria)

Yerevan (Armenia)

Ederlezi (Bałkany, pieśń cygańska)

La nuit (Francja)

Pera stous pera kampous (Grecja)

Libertango (Argentyna)

Lamma Bada Yatathana (Andaluzja)

Siyahamba (Afryka Płd., jęz. Zulu)

Fog ilna Chil (Syria)

Insalata Italiana (Włochy)

Wstęp wolny

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content