Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Budka Suflera powraca! Trasa koncertowa “Powrót do korzeni”

Budka Suflera powraca na scenę wraz z jesienną trasą koncertową pod nazwą 45 lat  “Powrót do korzeni”!  Zespół zagra w największych halach w Polsce, w tym w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie oraz w Katowicach.

Siedem  miast, największe sale koncertowe, ponad sto tysięcy widzów. To najlepsza forma na świętowanie 45-lecia pracy artystycznej Zespołu. Cztery dekady wypełnione przebojami Budki. To stos nagród, niezliczone hity na listach przebojów, 15 studyjnych albumów i tysiące koncertów na całym świecie. Zapowiadająca powrót trasa koncertowa to niewątpliwie jedno z największych wydarzeń muzycznych 2019 roku nie tylko dla fanów kapeli, ale także dla wszystkich, którzy kiedykolwiek nucili utwory jednego z najbardziej utytułowanych polskich Zespołów.
 
Podczas koncertów będzie można usłyszeć największe przeboje, przy których dorastały kolejne polskie pokolenia. Dzięki utworom „Sen o dolinie”, „Cień wielkiej góry” przeniesiemy się wspomnieniami cztery dekady wstecz, do czasów gdy  Zespół rozpoczynał swoją karierę. Zabrzmią  też przeboje z lat 80. „Za ostatni grosz” i „Nigdy nie wierz kobiecie” oraz wykonane przez Felicjana Andrzejczaka „Noc komety” i „Jolka, Jolka pamiętasz”.  Nie zabraknie hitów Budki Suflera z lat 90., w tym „Takie tango” czy „Bal wszystkich świętych” ze sprzedanej w ponad milionowym nakładzie płyty „Nic nie boli tak, jak życie”.
 
Z okazji Jubileuszu zespół zaprosił do udziału w koncertach związanych z Budką Suflera gości, w tym Izabelę Trojanowską, która zaśpiewa doskonale wszystkim znane m.in. „Wszystko czego dziś chcę” i „Tyle samo prawd ile kłamstw” oraz Urszulę w  której wykonaniu usłyszymy m.in. „Dmuchawce, latawce, wiatr” i „Luz blues w niebie same dziury”. Będzie to także pierwsza okazja do usłyszenia na żywo Roberta Żarczyńskiego – nowego wokalisty Zespołu oraz gitarzystów Darka Bafeltowskiego i Piotra Bogutyna. Na swoich stałych stanowiskach zagrają Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski i Mieczysław Jurecki.

Poniżej, słowo wstępne / przesłanie, od Zespołu:

Szanowni Państwo, drodzy Fani…

Na początku drugiej dekady obecnego stulecia ponownie zaprezentowaliśmy nasz debiutancki album „Cień Wielkiej Góry”. Na małych i dużych scenach całej Polski graliśmy wszystkie utwory z tej jakże ważnej dla nas płyty. Po prawie czterdziestu latach od premiery te wykonania dla jednych stały się artystyczną podróżą w czasie a dla innych niezwykłym odkryciem. Tak, czy siak było warto. Jak wiadomo, w 2014 roku zakończyliśmy swoją wspólną zespołową karierę.

Przez pięć ostatnich lat każdy z nas żył swoim życiem, ale już bez Budki Suflera. To wielka zmiana i różnie sobie z tym radziliśmy. Teraz, w kolejnym roku budkowego niebytu, zaczęliśmy sobie zdawać sprawę z tego jak ważne było dla nas takie życie oraz ile pięknych utworów udało się nam stworzyć i wylansować. Utworów śpiewanych przez różnych wokalistów związanych z Budką Suflera. Krzysiek jest wokalistą wielkim, niekwestionowanym, niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju. Nikt nie powinien próbować tego zmienić ani kwestionować. I to jest prawda. Ale jest prawdą również to, że przez te wszystkie lata wspaniałe, wielkie przeboje wyśpiewali dla Budki tacy artyści jak Romuald Czystaw, Felicjan Andrzejczak, Urszula i Izabela Trojanowska.
Ten pierwszy odszedł od nas blisko dziesięć lat temu. Przez sześć lat nieobecności Krzysztofa w zespole dźwigał na swoich barkach ciężar bycia frontmenem Budki. Tak, jak to miało miejsce z „Cieniem Wielkiej Góry” pragniemy zagrać ponownie te piosenki, które także tworzą naszą historię. Bo czy to będzie Luz-blues, Dmuchawce, Malinowy Król, Wszystko czego dziś chcę, Za darmo nic, Jolka, Noc Komety, Za ostatni Grosz, Nie wierz nigdy kobiecie, Rock’n roll na dobry początek, czy jakiś inny utwór, to również będzie to Budka Suflera.
To pragnienie, oraz zwyczajna tęsknota za wspólnym graniem przyczyniły się do decyzji , abyśmy znowu wyszli na scenę. Oczywiście do wspólnego grania zaprosiliśmy wszystkich. A wszystkich, to znaczy wszystkich. Wszystkich artystów, którzy współtworzyli zespół Budka Suflera.

29 września w Krakowie, w kolejną rocznicę śmierci Romka Czystawa na scenę wyjdą ci muzycy, którzy pragną na niej być. Nasze koncerty będą też okazją do przedstawienia nowych kolegów: Darka Bafeltowskiego, Piotrka Bogutyna i Roberta Żarczyńskiego. Temu ostatniemu dziękujemy szczególnie za talent i odwagę, tak jak kiedyś dziękowaliśmy za talent i odwagę Romualdowi Czystawowi. Za chwilę zaprezentujemy Państwu utwór premierowy który Robert z nami zaśpiewa. Wierzymy, że jego wykonanie zarówno naszej nowej muzyki jak i znanych przebojów oczaruje Państwa, w takim stopniu, w jakim oczarowało nas…

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!