koncerty Kraków 4 stycznia 2016

Borówka Music – koncert w Żaczku

Borówka MusicBorówka Music – agencja koncertowa, która przez osiem lat zorganizowała ponad 1600 koncertów. 90 procent z nich odbyło się na terenie Polski, pozostałe w kilkunastu europejskich krajach. Kilkadziesiąt polskich tras koncertowych artystów z Islandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Ukrainy, Szwecji, Danii i kilku innych krajów. Borówka Music prowadzi (od strony artystycznej) Kawiarnię Baszta w Ostrzeszowie, cykl z muzyką alternatywną Niepokorni w krakowskim klubie Żaczek czy koncerty w łódzkim mieszkaniu – House Gigs Pogonka.

Na tym “festiwalu” usłyszymy artystów działających w Borówka Music. Sobota – 9 stycznia – klub Żaczek w Krakowie (al. 3 Maja 5)!  Start o 19:30. Zagrają trzy zespoły, z trzech krajów, grające szeroko pojętą muzykę alternatywną.

[ct_spacer height=”25″] Teddy Jr. & The Undertakers [Holandia – Polska]
To świetny holenderski songwriter. Koncertując przemierzył pół Europy. Grał m. in. w Holandii, Francji, Belgii, Polsce i w Niemczech. Występował m. in. jako support przed New Model Army i Peterem Gabrielem. Występował też na kilku festiwalach w naszym kraju. Teddy w muzyce łączy folkowe brzmienia z energią grunge’u lat 90-tych. Teddy Jr. wystąpi z całym zespołem. Będzie energia, będą dobre teksty i dobre melodie.

Peter J. Birch Band [ Polska]
To jeden z najaktywniejszych polskich artystów. Od kilku lat jest w permanentnej trasie koncertowej. Grał już w 18 europejskich krajach – zarówno w małych klubach, jak i na dużych festiwalach (Opener, OFF, Melodica – Niemcy, Sounds Of Bronkow – Niemcy, Poke – Słowacja). Zarówno solo, jak i z zespołem. Na koncie ma ponad 400 koncertów, z czego ponad 100 dał poza granicami Polski. Właśnie z całym zespołem nagrał nowy album „The Shore Up In The Sky” (Gusstaff Records / Borówka Music). To muzyka z nurtów folk-country-blues.

Sasha Boole [Ukraina]
To jeden z najważniejszych przedstawicieli ukraińskiej sceny folkowej. Ale nie chodzi o folk w tradycyjnym swetrze i z kobzą, lecz o ten z whisky, opowieściami i ciągłą podróżą. Lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga? Prawdopodobnie polubisz też Sashę. Artysta gra na gitarze, banjo i harfie. Jego muzyka wypływa z amerykańskiego folku. To pierwotne, nieco brudne brzmienie. Sasha zagrał setki koncertów. W Polsce miał swoje trasy, ale grał też wspólne koncerty z takimi artystami jak CeZik & KlejNuty, Król, Lilly Hates Roses, Lao Che, Peter J. Birch i Strachy Na Lachy.

źródło informacji:
Informacja prasowa organizatora | Dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje