film 26 października 2018

Bohemian Rhapsody w Kinie Pod Baranami

Od 2 listopada widzowie Kina Pod Baranami będą mogli usłyszeć piosenki legendarnej grupy Queen podczas pokazów filmu Bohemian Rhapsody. W roli wokalisty zespołu, Freddiego Mercury’ego wystąpił Rami Malek.

Zatytułowany na cześć jednej z najpopularniejszych piosenek zespołu film Bohemian Rhapsody to fascynująca podróż do czasu pamiętnego koncertu w ramach Live Aid w lipcu 1985 roku, podczas którego 72 tysiące widzów klaskało w jednym tempie do rytmu utworu Radio Ga Ga. Ten niezwykły występ został uznany za najlepszy koncert rockowy w historii, a zespół Queen znalazł się w słynnej Rock and Roll Hall of Fame. W 2007 roku słuchacze radia BBC uznali zespół za najlepszą brytyjską grupę wszech czasów.

Wypełnione energią najnowsze dzieło Bryana Singera, twórcy takich filmów jak Walkiria i Podejrzani, jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. W roli głównej wystąpił Rami Malek, gwiazda cenionego serialu Mr. Robot. Na ekranie partnerują mu m.in. Aidan Gillen (serial Gra o Tron) i Tom Hollander (Duma i uprzedzenie).

 

Harmonogram projekcji oraz informacje o sprzedaży biletów:

 www.kinopodbaranami.pl.

O FILMIE:

BOHEMIAN RHAPSODY | BOHEMIAN RHAPSODY

reż. Bryan Singer, Wielka Brytania/USA 2018, 134′

Porywająca opowieść o legendarnym zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót grupy podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego przeszedł do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

 

KINO  POD  BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje