Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Bohaterowie z niepewną przyszłością – Mastercard OFF CAMERA 2020

Pięć filmów starannie wybranych przez programerów festiwalu Mastercard OFF CAMERA będzie można zobaczyć tylko na platformie PLAY KRAKÓW przez miesiąc – począwszy od 11 września. To specjalna sekcja „Co może przynieść nowy dzień” pełna nagłych zwrotów akcji, niespodziewanych wypadków losowych i osobistych perturbacji bohaterów. To wcale nie koniec atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla tych, którzy zalogują się na platformę pełną krakowskiej kultury.

Jedno jest pewne – w 2020 roku nic nie jest pewne. „Co może przynieść nowy dzień” to kolejna nowość w programie 13.Mastercard OFF CAMERA. Filmy pokazywane w ramach sekcji udowadniają, że z niezaplanowanych, krzyżujących niejednokrotnie szyki wydarzeń, może wyłonić się „nowy, wspaniały świat” Czym zaskoczą nas filmowcy?

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. „Nędznicy” to uznawany za jeden z najlepszych europejskich filmów roku. Podbił canneński festiwal, zdobywając jedną z głównych nagród, a następnie znalazł się wśród nominowanych do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Tytuł filmu francuskiego reżysera Ladja Ly nawiązuje do głośnej XIX-wiecznej powieści autorstwa Victora Hugo. Akcja rozgrywa się jednak współcześnie, w podparyskim Montfermeil, które wręcz pulsuje od napięć, gniewu oraz niepewności. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji. Mocne, wstrząsające i trzymające w napięciu kino społeczne.

„Moja mała Zoe” to autorski projekt cenionej francuskiej aktorki Julie Delpy, która występuje tu w potrójnej roli. Nie tylko wciela się w rolę głównej bohaterki Isabelle, odpowiedzialna jest także za scenariusz oraz reżyserię. To poruszająca, pełna emocji i trzymająca w napięciu opowieść o tym, ile jest w stanie zrobić z miłości do dziecka kochająca matka.

Lucy, bohaterka filmu „Korpoludki”, to ekscentryczna szefowa korporacji, która wpada na pomysł, jak zintegrować swoich sfrustrowanych i nieco wypalonych pracowników. Kobieta postanawia zorganizować wspólny wyjazd do jaskiń w Nowym Meksyku. Czarne, balansujące na granicy dobrego smaku poczucie humoru to podstawowe narzędzie, za pomocą którego Patrick Brice wyśmiewa nowoczesne korporacje i panujące w nich zasady. Pomaga mu w tym wcielająca się w główną rolę Demi Moore.

“Kłamstewko” Lulu Wang to pełna wdzięku, serca, humoru oraz wzruszeń komedia o rodzinie, która postanawia zataić przed ukochaną babcią informację o jej złym stanie zdrowia i tłumnie ją w tym trudnym momencie odwiedzić. Członkowie rodziny nadciągają zatem z odległych stron świata pod pretekstem wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Wszystkie tajemnice są dozwolone, bo dzięki temu rodzinny zjazd nie wzbudza podejrzeń nestorki rodu. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego „Między słowami” Sofii Coppoli.

„Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona nie jest kolejną opowieścią o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami wyłącznie najlepsze chwile. Nie sugeruje także, że wystarczy zapisać się na kurs tańca, by wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret dojrzałej kobiety, która znalazła się nagle w kompletnie nieznanej sobie sytuacji. Intensywna, a jednocześnie subtelna opowieść, w której znajdzie się miejsce na bezsilność i zagubienie, tak często towarzyszące przecież miłosnym kryzysom, ale również na chwile śmiechu, wzruszenia oraz radości, zupełnie nieoczekiwanie odkrywane w momentach życiowych przełomów. Aktorski popis Annette Bening i Billa Nighy’ego.

Więcej informacji o programie 13.Mastercard OFF CAMERA:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!