Bass Astral x Igo oraz inni krakowscy muzycy nominowani w plebiscycie polskiej sceny elektronicznej

Po roku przerwy, zebraniu doświadczeń, wymianie wielu opinii i licznych zmianach, nadeszła kolejna edycja największego plebiscytu polskiej sceny elektronicznej. Przedstawiamy Munoludy 2018.

Munoludy powracają, by jak najlepiej oddać to, jak funkcjonuje i zmienia się polska scena elektroniczna i kultura klubowa w ujęciu ogólnym i lokalnym. Wśród nominacji znajdziemy nazwy silnie związane z poszczególnymi miastami – mowa tu o m.in. didżejach, producentach, zespołach, klubach, festiwalach i imprezach działających i odbywających się w konkretnych miejscach na mapie Polski. Wszystko to składa się na rozwój miast w zakresie oferty kulturalnej, a w niektórych przypadkach staje się głównym motorem napędowym ich promocji i turystyki, jak choćby w przypadku Audioriver Festival w Płocku, laureata poprzednich edycji naszego plebiscytu. Wśród nominowanych nie zabrakło reprezentantów Krakowa:

Didżeje i producenci – m.in. Eltron, Discox, Meg Cocaine, Phil Jensky, Deas,

Artyści i zespoły – m.in. Bass Astral x Igo, Krakowitz,

Kluby – m.in. Szpitalna 1, Prozak 2.0,

Wydarzenia i festiwale – m.in. Unsound Festival.

Dwa lata, które minęły od ostatniej edycji, poświęciliśmy na przeanalizowanie zebranych doświadczeń, wsłuchanie się w głos ludzi tworzących scenę i wprowadzenie zmian, które będą wiernie odzwierciedlać to, co rzeczywiście się na niej dzieje. mówi Alex Kubaczewski, redaktor naczelny portalu. – W samej edycji 2016 zebraliśmy ponad 66 tysięcy głosów, co stanowiło bazę do analizy i wyznaczenia kierunku, w którym ma podążać plebiscyt. Przez Munoludy przewinęły się setki artystów, imprez, klubów czy festiwali, które w znakomitej większości nadal funkcjonują na lokalnej scenie, budując jej wartość. Czas, by tę wartość ocenić i przedstawić możliwie jak najlepiej. – dodaje Kubaczewski

Przedstawiamy 16 kategorii, w których nagradzamy artystów, kluby, imprezy, festiwale, miejsca i inicjatywy tworzące polską scenę klubową:

Blisko 200 przedstawicieli branży, w tym dziennikarze, muzycy, promotorzy, bookerzy, właściciele klubów i wytwórni oraz organizatorzy festiwali podzielili się z nami swoimi propozycjami, które zebraliśmy w ramach preselekcji. To z nich wyłoniliśmy nominacje w poszczególnych kategoriach.

Formuła plebiscytu pozostała niezmienna. Głosować może każdy za pomocą Internetu. Ewolucji uległ sam plebiscyt: – Scena elektroniczna rozwija się w ogromnym tempie, dzięki czemu staje się coraz bardziej różnorodna. Postanowiliśmy docenić jej poszczególne dziedziny, a także zjawiska – stąd pojawienie się choćby takich kategorii jak Inicjatywa Roku, Live Video Roku czy wyraźny podział kategorii związanych z didżejami i imprezami klubowymi ze względu na różną stylistykę. – tłumaczy Alex Kubaczewski.

  • Zwieńczeniem plebiscytu będzie ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród podczas wyjątkowej gali, która odbędzie się w nietuzinkowej formie. Szczegóły dotyczące jej kształtu i miejsca wkrótce.
źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.