etno 20 maja 2014

Banshee Celtic Band

bansheBanshee to zespół grający nowoczesną muzykę celtycką. Banshee to grupa ambitnych ludzi. Banshee to energia potrzebna na radzenie sobie z trudami dnia codziennego. Banshee to szukanie pięknej formy dla bogatej treści. Muzyka celtycka jaką grają to połączenie tradycyjnych brzmień Celtów z nowoczesną aranżacją i porywającym rytmem. To różne style, instrumentarium i stylistyka utworów irlandzkich, szkockich, czy bretońskich.

Banshee Celtic Band za cel obrał sobie zawitanie pod strzechy ludzi, dla których muzyka jest ważną częścią życia, ale także tych, dla których jest chwilową ucieczką.

Zespół wkłada w tworzenie tego, czym jest Banshee, wiele energii i zaangażowania. Pośród irlandzkich równin i szkockich wzgórz drzemie jeszcze wiele tajemnic. Prosta melodia okazuje się mieć drugie i trzecie dno, które przyciąga. Czasy, w których żyjemy, sprzyjają nie tylko ekscentrycznym brzmieniom, ale także poszukiwaniu starych prawd w starych dźwiękach, którym można nadać współczesny i bliski nam sens. Podczas naszych wypraw muzycznych natykamy się wciąż na nowe piękno zatopione w bursztynie. Banshee Odkrywa je – dla Was i dla siebie samych.

Skład:

Kasia Szklarz – Violin
Łukasz Bajorski – Guitar
Miłosz Pawski – Bas
Marta Ignatowicz-Sołtys – Flute, Whistle
Piotr Bielecki – Vocal, Guitar
Błażej Zadwórny – Bodhran, Bagpipes, Cajon, Piano, Spoons

Więcej informacji:

Zespół wystąpi w koncercie „III Piracka Impreza” w krakowskim klubie Lizard King 29 maja 2014 roku o godzinie 19.30 (Muzyczny Kraków jest patronem medialnym tego wydarzenia)

źródło informacji:
profil zespołu na Facebook, strona internetowa zespołu Banshee | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje