Akademia Muzyczna w Krakowie koncerty Kraków 11 października 2015

aXes –Triduum Muzyki Nowej

aXes to wydarzenie muzyczne, które w swej nazwie nawiązuje do idei krzyżujących się osi, symbolizujących idee twórcze i ich artystyczne owoce. W tegorocznej, czwartej edycji skoncentrowano się na aspekcie przestrzennym i akustycznym muzyki, nawiązując ekscytującą współpracę z Laboratorium Akustyki Technicznej AGH. Owocem tej współpracy jest seria unikatowych koncertów, podczas których słuchacze będą mogli doświadczać muzyki w laboratoryjnie przygotowanych warunkach akustycznych. Te same utwory zabrzmią najpierw w komorze bezechowej, a następnie w komorze pogłosowej.

Następnego dnia pierwszy w Polsce koncert z muzyką graną na żywo i transmitowaną pod powierzchnię wody – publiczność by wysłuchać koncertu, będzie musiała zanurzyć uszy pod wodę i relaksując się wysłuchać muzyki poprzez narząd słuchu i całą powierzchnią ciała (proszę ze sobą zabrać na ten koncert czepki oraz kąpielówki!).

W sobotę wieczorem przeniesiemy się w postindustrialną przestrzeń starego Browaru Lubicz, gdzie usłyszymy instrumenty w różnych układach przestrzennych w odrestaurowanych wnętrzach Maszynowni. Wędrująca publiczność będzie podążać za muzykami lub swobodnie przemieszczać się względem instrumentów. Poza tym, jak co roku czeka nas seria koncertów w tradycyjnej Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w wykonaniu młodych, energicznych i wyspecjalizowanych w muzyce współczesnej zespołów: Ensemble Nostri Temporis, NeoQuartet, Spółdzielnia Muzyczna, electronic ID i najbardziej wyczekiwany zespół Kwartludium. Projektowi towarzyszy wystawa fotograficzna Marty Ankiersztejn Urbanrythm poświęcona muzykom w przestrzeni miejskiej.

Szczegółowy program:

[ct_spacer height=”25″]

WSTĘP NA KONCERTY WOLNY! Ilość miejsc ograniczona.

plakat DRUK

źródło informacji:
Biuro Promocji Artystycznej Akademii Muzycznej w Krakowie | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje