Witamy w Muzycznym Krakowie   Click to listen highlighted text! Witamy w Muzycznym Krakowie

Aurevoir – koncert w Alchemii, 28 listopada

28 listopada 2019 roku w krakowskim Klubie Alchemia wystąpi węgierska formacja Aurevoir. To żywiołowa i wielokulturowa kapela, która zaprosiła w charakterze gościa specjalnego krakowską grupę BalkanArtz.

Po podbiciu klubów w Budapeszcie, w 2018 roku, zespół pokazał publiczności na dużych i małych festiwalach, czym jest etno-beat. Zanurzeni w muzyce wielu kultur: oprócz anglosaskiego rytmu i muzyki ludowej Kotlin Karpackich, melodii bałkańskich i irlandzkich, udowadniają, że wiele gatunków może współistnieć ze sobą, a nawet współbrzmieć z węgierską poezją. Ich energetyczne występy są niezapomnianym widowiskiem.

Deebiutancką EP-kę “Ethno-beat” wydali w 2017 roku a w 2018 wyprodukowali swój pierwszy album, zatytułowany „Port”. Jego tytuł odnosi się do faktu, że ten materiał jest końcem poszukiwań własnego stylu. Materiał z albumu został zaprezentowany w takich miejscach jak VOLT Festival, Campus, SZIN, Valley of Arts czy Serbian Mill Festival.

Wraz z piosenką „Hopsza” utwory zostały przesłane jako krajowy album do selekcji największego światowego wydarzenia muzycznego WOMEX.

Więcej informacji:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content Click to listen highlighted text!