Artur Ambrożuk i Alicja Hudzik, koncert w Pubie Pod Ziemią – relacja

17 lutego 2019 roku w krakowskim Pubie Pod Ziemią, odbył sie koncert wrocławskiego duetu Artur Ambrożuk i Alicja Hudzik. Był to fragment a właściwie zwieńczenie trasy koncertowej, promującej singiel Intensive Love … do posłuchania poniżej:

Koncert był bardzo kameralny. Artystom udało się stworzyć bardzo miłą, klubową atmosferę. Przyczyniła się do tego publiczność w tym chyba 100% krakowskiego fanklubu formacji (chwała social-mediom i fejsbukowi).

W opisie zespołu, otrzymałem informacje, że to duet niestandardowy. Myślę, że i tak i nie. Owszem, standardy też śpiewają. Zresztą, repertuar to ich mocna strona. Większość to kompozycje własne – moim zdaniem bardzo wartościowe. Ale, generalnie śpiewają wszystko … i w tym ich siła. Trzeba być naprawdę dobrym muzykiem, aby nie bać się zaśpiewania piosenek Beatlesów czy Queen. Oni takie śpiewają, plus całą masę innych, czasem dziwnych, niestandardowych i egzotycznych kompozycji. Dlatego formacji nie sposób zaszufladkować. I dlatego też, co najważniejsze – na koncercie trwającym ponad dwie godziny, nie zauważyłem najmniejszej oznaki znudzenia u żadnego słuchacza, włączając w to piszącego te słowa.

Mimo tego co napisałem powyżej, ta muzyka nie należy do lekkich i przyjemnych. Nie stanowi klubowego muzycznego tła. Zmusza do słuchania … i to ze zrozumieniem! Muzycy są oryginalni i nie próbują nikogo naśladować, dotyczy to szczególnie Artura Ambrożuka, który gra po prostu świetnie, bez żadnych “manier” czy ozdobników.

Duet Artur Ambrożuk i Alicja Hudzik nie idzie na łatwiznę i mam nadzieję, że to się nie zmieni. Na koniec usłyszeliśmy, na wyraźne życzenie fanclubu, piosenkę Obłok. Świetnie wykonana przez rozgrzanych artystów, stanowiła bardzo dobre zakończenie koncertu. A ja … zapisałem się do ich fanclubu 🙂

Fotorelacja z koncertu:

Foto © Andrzej Wodziński – Muzyczny Kraków

Podziel się swoją opinią
Andrzej Wodziński
Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.

Skip to content