Art Forum Festival – Kraków 2021

Od 1 października do 20 listopada 2021 roku w Krakowie odbędzie się Art Forum Festival, który est nowym, interdyscyplinarnym projektem Fundacji Art Forum. W jego ramach odbędzie się szereg wydarzeń zawierających polską i europejską muzykę współczesną w trzech przenikających się kategoriach: kontekstów muzycznych, intermediów oraz prawykonań. Koncepcja zadania opiera się na postrzeganiu i społeczno-socjologicznym aspekcie muzyki współczesnej w Polsce. Poważna muzyka współczesna powszechnie kojarzona jest z elitarnością, hermetycznością i trudnością w odbiorze. Festiwal ma na celu pokazanie jej innego oblicza poprzez wejście w dyskurs i dialog z słuchaczem na poziomie programowym i kontekstualnym. Wydarzenia odbędą się w Kościele Św. Marcina, Akademii Muzycznej w Krakowie, Hevre, Kościele OO. Augustianów pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz Pałacu Sztuki.

Festiwal obejmie 9 wydarzeń: koncerty, performance, instalacje koncertowe oraz międzynarodową konferencję naukową. W ramach festiwalu odbędzie się również VIII Koncert Prawykonań Utworów Akordeonowych. Na festiwalu zaprezentują się artyści polscy i zagraniczni, m.in. kolektyw Werkbühne Leipzig (Niemcy), Stanislav Šurin (Słowacja), Claudio Jacomucci (Włochy), Sirius Accordion Quintet., Alek Janicki, Maria Sławek, Marcin Zdunik (Polska). W ramach wydarzenia odbędą się prawykonania nowych utworów, m.in.: Petera Machajdíka (Słowacja), Tylera Versulisa (Kanada), Benjamina Baczewskiego, czy Macieja Zimki (Polska)

Projekt powstał z okazji 10-lecia działalności Fundacji Art Forum. Współorganizatorem wydarzenia jest Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Kościół Św. Marcina, Augustianie, Hevre, Pałac Sztuki, TPSP, Włoski Instytut Kultury w Krakowie oraz Hudobný fond. Festiwal został objęty patronatem medialnym przez TVP Kultura, TVP 3 Kraków, Radio Kraków, Audiostereo, SPAM, Polmic.pl, Presto Portal.

Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA ART FORUM.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Szczegóły:

Strona FB: https://www.facebook.com/fundacjaartforum

Więcej informacji i program: http://fundacjaartforum.pl

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content