pop 5 stycznia 2016

Anna Wyszkoni – “Kolędy Wielkie”

20 listopada 2015 roku miał premierę świąteczny album Anny Wyszkoni pt. „Kolędy Wielkie”, na którym artystka zaprezentowała swoje ulubione polskie kolędy oraz dwie premierowe piosenki świąteczne przygotowane specjalnie na tę płytę. Szlachetne brzmienie fortepianu, kwartetu smyczkowego, gitar akustycznych, trąbki czy perkusjonaliów to krótka muzyczna charakterystyka tej niezwykłej płyty.

Kolędy towarzyszą mi od najmłodszych lat. Odkąd pamiętam śpiewałam je z rodzicami przy choince. Podtrzymuję tę tradycję w moim domu, co roku śpiewając z moimi dziećmi. Moja córeczka pola uwielbia kolędy do tego stopnia ze śpiewa je przez cały rok. Zdarza się, że w upalny dzień, na plaży, zaczyna śpiewać “Przybieżeli do Betlejem”, czym wzbudza wybuch radości wśród ludzi, którzy przypadkiem są świadkami takiego “koncertu”.
Moimi świątecznymi fascynacjami postanowiłam podzielić się ze słuchaczami nagrywając zimową płytę. Jednak nagrania przypadły na okres największych upałów w lipcu i sierpniu. Mimo 35 stopni na termometrze i braku choinki, szybko udało nam się wprowadzić w świąteczny nastrój i myślę, że dużo tego ciepła przekazaliśmy na płycie – tak o swoim nowym projekcie mówi Ania.

W świątecznym repertuarze Anny Wyszkoni, wśród tradycyjnych polskich kolęd, jak „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „Cicha noc”, „Bóg się rodzi” czy „Lulajże Jezuniu”, znalazła się jedna nieznana do tej pory, staropolska pastorałka „Wielkie nieba”, a także zachowana w świątecznym klimacie i promująca płytę piosenka „Od nieba do nieba”, do której powstał teledysk. Zarówno utwór, jak i klip, oddają magię i piękno świąt bożego narodzenia, choć dotykają tematów i problemów bardziej uniwersalnych.

Trudno jest napisać niebanalny świąteczny tekst nie wywołując do tablicy Świętego Mikołaja, karpia, choinki… myślę, że to się udało w piosence “Od nieba do nieba”. Traktuję ją jak pewnego rodzaju świąteczny hymn o pokoju, miłości, o bliskich. O wszystkim, co powinno być dla nas ważne, nie tylko w święta. Bardzo chciałabym, żeby stała się takim hymnem dla wielu z was – dodaje Ania zapraszając do wspólnego kolędowania w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Anna Wyszkoni to jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz blisko pół miliona sprzedanych płyt. Obie solowe płyty Ani, „Pan i Pani” i „Życie jest w porządku”, uzyskały status podwójnie platynowych! W 2016 roku Anna Wyszkoni będzie obchodziła jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.

Więcej informacji:

[ct_spacer height=”20″]

ALBUM “KOLĘDY WIELKIE” UKAZUJE SIĘ W TRZECH WERSJACH:

Anna Wyszkoni - Kolędy Wielkie

PODSTAWOWEJ, ZAWIERAJĄCEJ CD Z 13 UTWORAMI

1. DZISIAJ W BETLEJEM
2. MIZERNA CICHA
3. JEZUS MALUSIEŃKI
4. PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI
5. WIELKIE NIEBA
6. CICHA NOC
7. OD NIEBA DO NIEBA
8. PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM
9. BÓG SIĘ RODZI
10. NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE
11. MÓJ ANIOŁ
12. LULAJŻE JEZUNIU
13. KOLĘDA DLA OJCA ŚWIĘTEGO

DELUXE Z DODATKOWYM DVD, NA KTÓRYM ZNAJDUJE SIĘ:

1. FILM DOKUMENTUJĄCY NAGRANIA, ZAWIERAJĄCY WYWIADY Z ARTYSTAMI ZAANGAŻOWANYMI W PROJEKT ORAZ MAKING OF ZE STUDIA
2. TELEDYSK “OD NIEBA DO NIEBA” W REŻ. PASCALA PAWLISZEWSKIEGO.

ANALOGOWEJ, ZAWIERAJĄCEJ 12 UTWORÓW

STR. A
1. DZISIAJ W BETLEJEM
2. MIZERNA CICHA
3. JEZUS MALUSIEŃKI
4. PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI
5. WIELKIE NIEBA
6. CICHA NOC

STR. B
7. OD NIEBA DO NIEBA
8. PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM
9. NIE BYŁO MIEJSCA DLA CIEBIE
10. MÓJ ANIOŁ
11. LULAJŻE JEZUNIU
12. KOLĘDA DLA OJCA ŚWIĘTEGO

ANNA WYSZKONI – KOLĘDY WIELKIE
15 stycznia (piątek), godz.19.00, SCENA NCK
bilety: 70zł
Informacje i zamówienia: Biuro Organizacji Widowni – tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa – tel. 12 644 02 66 wew. 56

źródło informacji:
Informacja prasowa organizatora | Dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

podobne publikacje