Akademia Muzyczna w Krakowie muzyka poważna 14 kwietnia 2015

Akademia Muzyczna w Krakowie – kwiecień!

W kwietniu studenci i wykładowcy nie pozwalają nam zapomnieć o sobie. Osobiście, pragnę zarekomendować koncert Orkiestry Dętej – będzie potężna dawka “dętej” energii. Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza na trzy kwietniowe koncerty orkiestrowe:

– w środę 15 kwietnia o godzinie 19:00 w Auli Florianka przy ul. Basztowej 8 Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Piotra Tarcholika zaprezentuje jedno z najbardziej znanych dzieł W.A. Mozarta Eine kleine Nachtmusik. Ponadto w programie znajdą się utwory kompozytorów reprezentujących późniejsze epoki: G. Bottesiniego Passione Amoroso na 2 kontrabasy oraz A. Schnittkego Moz-art á la Haydn na dwoje skrzypiec i orkiestrę kameralną. Solistami będą: Maria Szymkiewicz i Krzysztof Bylica (kontrabas) oraz Gabriela Opacka (skrzypce).

– w czwartek 16 kwietnia o godzinie 19:00 na scenie Sali koncertowej przy ul. św. Tomasza 43 wystąpi Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej w Krakowie wraz z solistką-skrzypaczką, absolwentką naszej Uczelni Natalią Kotarbą oraz Oktetem Puzonowym w składzie: Justyna Chmielek, Jakub Curzydło, Mateusz Czaja, Wojciech Prokopowicz, Marlena Skoczylas, Jan Szymański, Andrzej Tkaczyk, Kamil Żobel. Całość poprowadzi dyrygent Leszek Mieczkowski, a w programie znajdą się aranżacje muzyki filmowej. Do koncertu wprowadzi nas profesjonalnym słowem Magda Miśka-Jackowska – dziennikarka i prezenterka radiowa, prowadząca m.in. koncerty w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

– Muzykę i taniec w świecie francuskiego baroku będzie można usłyszeć i zobaczyć podczas niedzielnego koncertu 19 kwietnia o godzinie 18:00 w Auli Florianka przy ul. Basztowej 8. Na scenie zaprezentują się studenci przedmiotu taniec historyczny, tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza pod dyrekcją Romany Agnel oraz Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie, którą poprowadzi Teresa Piech.

Na wszystkie koncerty bilety w cenie 30(N) i 15(U) do nabycia na godzinę przed koncertem. Studenci i uczniowie, wstęp wolny za okazaniem legitymacji

 

AMK_kwiecien_1AMK_kwiecien_2AMK_kwiecien_3

źródło informacji:
Opracowanie: Agnieszka Radwan-Stefańska, Biuro Promocji Artystycznej Akademii Muzycznej w Krakowie | Dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje