Bardzo trudno jest opracować ofertę dla profesjonalnej fotografii. Tym bardziej, że do każdej sesji podchodzimy indywidualnie. Czasami “wyprodukowanie” dobrego zdjęcia trwa minutę, czasami godzinę i więcej.

W naszej ofercie, staramy się wyjaśnić “co i jak” będziemy robić. Oczywiście, wszystko zależy od fotografowanej osoby, jej wymagań i bardzo wielu czynników, miejsca, oświetlenia – pory roku też. Cena jest bardzo zróżnicowana, inna będzie kiedy fotografowana osoba będzie miała wykonany profesjonalny makijaż, czy będzie konieczność wykorzystania specjalnego studyjnego oświetlenia.

Do każdej sesji fotograficznej sporządzana jest umowa, która dokładnie opisuje “co i jak”, “ile i za ile”, oraz precyzyjnie określa prawa autorskie i majątkowe do wykonanych zdjęć.

Generalnie przyjmujemy, że koszt wykonania jednego zdjęcia to kwota 100,00 do 150,00 złotych (czasami, ale nie zawsze doliczamy do tego 23% podatku VAT). Koszt zdjęcia z pełnymi prawami autorskimi to 1000,00 złotych. Na prace możemy wystawić fakturę VAT, fakturę bez VAT (wystawiającym jest “nievatowiec”), lub umówić się na inną formę, na przykład umowę cywilną.

Naszą “ofertę” prosimy traktować bardziej jako informacje na tematy techniczne związane z fotografią, ponieważ nie stanowi ona oferty handlowej, jest tylko zaproszeniem do negocjacji.

Naszą ofertę podzieliliśmy na bloki:

Sesja portretowa
PLN500
  • Podstawowa sesja zdjęciowa dla jednej osoby, wersja podstawowa
Sesja dla zespołu
PLN700
  • Podstawowa sesja zdjęciowa dla 3 osób /lub więcej/, wersja podstawowa

Fotoreportaż
PLN1000
  • Fotoreportaż z koncertów i innych wydarzeń
Obsługa FOTO
PLN???
  • Obsługa fotograficzna wydarzeń (festiwale, kongresy etc.)

Informacje dodatkowe

Ważne informacje

Wyboru (selekcji) zdjęć które otrzyma klient dokonuje fotografujący. Zdjęcia są własnością fotografa, Klient otrzymuje jedynie licencję na ich wykorzystanie. Zdjęcia wykonane, które nie zostaną udostępnione klientowi, stanowią własność fotografującego, zamawiający nie może rościć do nich jakichkolwiek pretensji.

Klient otrzymuje starannie wyselekcjonowane zdjęcia w formie elektronicznej. Są to pliki w formacie graficznym JPG wysokiej rozdzielczości, które mogą zostać wykorzystane profesjonalnie.

Na każde zamówienie sporządzamy umowę, która dokładnie określa warunki i zasady wykonywania zdjęć. Umowa reguluje również wszelkie kwestie prawne a w szczególności określa prawa autorskie i zasady wykorzystywania zdjęć.

Termin dostarczenia prac (obrobionych plików), to 3 dni robocze, przy zamówieniu fotoreportażu lub obsługi fotograficznej – do 14 dni (ze względu na czas potrzebny do starannej obróbki zdjęć). Na wszystkie prace wystawiamy dokumenty sprzedaży: fakturę VAT, bez podatku VAT. Możemy również wykonać zlecenia na podstawie umowy cywilnej.

Jeśli zamawiający chce zakupić zdjęcia wraz z prawami autorskimi – jego cena jest indywidualnie negocjowana.

Prosimy pytać o wszystko, jesteśmy otwarci na wszelkie formy kontaktu. Prosimy dzwonić, pisać, bardzo chętnie wyjaśnimy wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

Skip to content