Adam Hall & The Velvet Playboys – Piec Art Acoustic Jazz Club, jedyny koncert w Polsce

Adam Hall & The Velvet Playboys wyruszają w trasę koncertową która obejmuje Europę, między innymi Niemcy, Budapeszt, Francję, Belgię. W Polsce wystąpią w krakowskim Piec Art Acoustic Jazz Club 28 i 29 Lipca 2019.

Adam Hall jest utalentowanym trębaczem, wokalistą i kompozytorem z Perth w Australii i leaderem zespołu “Adam Hall & The Velvet Playboys “. Zespól stał się instytucją sceny muzycznej Perth i jest znany ze swoich porywających występów na żywo, co wynika w szczególności ze szczerej pasji i nieposkromionej energii, która udziela się słuchaczom podczas koncertów.


Adam Hall

Adam zaczął grać w 1990 w wieku dziesięciu lat, a później studiował w Berklee College of Music w Bostonie, USA. Adam jest także kompetentny w graniu puzonu, saksofonu altowego, fortepianu, eufonium, mellophonium, trochę basu i perkusji. W swojej wczesnej karierze Adam grał na olimpiadzie w Sydney i był artystą w Southbridge Jazz Club w Singapurze. Pracował z wieloma talentami, między innymi: James Morrison, Don Burrows, 45-letnim byłym liderem zespołu Count Basie Orchestra – Frankiem Fosterem, z Shirley Horn zespołem, Vanessą Amorosi i Grace Knight. Od tego czasu Adam zagrał w wielu trasach koncertowych w Europie i wielu miastach na świecie, m.in. w Singapurze, Bostonie, Nowym Jorku, Nowym Orleanie i Los Angeles. Występował w całych Niemczech w Jazzclub Rheingau, Yorckschlösschen, Ratskeller Köpenick i Rhein River, grał w Rockin ‘Race Jamboree w Hiszpanii i Metropol w Wiedniu. Adam gościł w Merry Bebop Jeremy’ego Monteiro w 2013: A Jazzy Christmas i wystąpił w premierze Berne Jazz & Blues Sessions w Szwajcarii w 2014 z Lillian Boutte i członkami Lincoln Center Jazz Orchestra, w 2015 otworzył dla UB40 i Nile Rodgers, odbył obszerną trasę koncertową do Hong Kongu i wyprzedał koncerty w SingJazz w Singapurze. Adam Hall pojawił się na Bluesin’ The Groove albumie w 2013 r. „Mess Around” który wygrał Blues Album of the Year w Niemczech i zajął 5 miejsce na międzynarodowej liście.

Adam Hall

Repertuar zespołu jest zakorzeniony w muzyce jazz i blues, rytmy z lat 40. i 50., od artystów takich jak Ray Charles, Frank Sinatra, Louis Prima, Sammy Davis Junior, Harry Connick Junior, Jackie Wilson, Chuck Berry i The Blues Brothers. Zawiera również dużą bibliotekę oryginałów Adama Halla i unikalne aranżacje, które można znaleźć na ich albumach wymienionych poniżej. Albumy „Adama Halla & The Velvet Playboys” są dostępne na iTunes i CD Baby.

„Adam Hall & The Velvet Playboys” był nominowany do nagrody Best Jazz Act w West Australian Music Industry Award w 2010 i był hitem na najważniejszych festiwalach i imprezach w Australii: The Great Southern Blues Festival Narooma (NSW), Wintersun (Qld), MLX (VIC), Alice Springs Cup Ball (NT), Fairbridge Folk Festival, Shinju Matsuri Pearl Festival i Bridgetown Blues. W 2008 koncertowali z legendarnym amerykańskim saksofonistą Jazzu i Bluesa Jay’em McNeely i grali koncerty z legendami Sylem Johnsonem i Betty Harris, a także tworzyli dla artystów takich jak UB40 i Nile Roger.


Koncerty w Krakowie

Adam Hall & The Velvet Playboys w Krakowie. Piec Art Acoustic Jazz Club, ul. Szewska 12, 31-009 Kraków, Polska, 28 – 29 Lipiec 2019, godz. 21:00 – 23.30. Zapraszamy!

Więcej informacji:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.