80. Urodzinowy koncert Leszka Długosza w Radiu Kraków

15 września o godz. 19.00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Jubileuszowy koncert z okazji 80. urodzin, specjalnie dla słuchaczy Radia Kraków zagra Leszek Długosz – znakomity poeta, kompozytor i pieśniarz, od lat związany z krakowską rozgłośnią.

Legendarny artysta Piwnicy pod Baranami, autor kilkunastu tomików poezji i dziesięciu płyt z muzyką, publicysta i felietonista w czerwcu obchodził 80. urodziny. Świętowanie rozpoczął uroczystym koncertem zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kultury i Fundację Instytut Łukasiewicza w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. A już 15 września o godz. 19.00, z okazji tego pięknego jubileuszu, Leszek Długosz wystąpi na specjalnym, kameralnym koncercie w Radiu Kraków – rozgłośni, z którą artystycznie i zawodowo związany jest od wielu lat.

Na scenie Studia im. Romany Bobrowskiej Artyście towarzyszyć będą muzycy: Tomasz Góra – skrzypce, Krzysztof Oczkowski – gitara, Wiesław Dziedziński – akordeon i Wiesław Murzański – wiolonczela, a na publiczności zasiądą krakowscy przyjaciele Jubilata i słuchacze Radia Kraków. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, wydarzenie zostanie nagrane i będzie retransmitowane w późniejszym terminie na antenie. Z okazji urodzinowego koncertu Radio Kraków przygotowało dla Jubilata i swoich słuchaczy muzyczny prezent – dwupłytowy album „80. Opowieść o jubileuszowym koncercie Leszka Długosza”, na którym znalazła się 2-godzinna audycja z zapisem czerwcowego jubileuszowego koncertu Leszka Długosza. Limitowane wydawnictwo będzie można zdobyć słuchając Radia Kraków.

80. Urodzinowy koncert Leszka Długosza Środa, 15 września, godz. 19.00, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków

Wystąpią:

Leszek Długosz – wokal, fortepian / Tomasz Góra – skrzypce / Krzysztof Oczkowski – gitara / Wiesław Dziedziński – akordeon / Wiesław Murzański – wiolonczela.

Prowadzenie: Jolanta Drużyńska.

Zaproszenia na antenie Radia Kraków. Liczba miejsc jest ograniczona. Koncert odbywa się w reżimie sanitarnym.

Organizator: Radio Kraków

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.
Skip to content