8. Wiosenne Dni z Muzyką Organową – podsumowanie

Koncertem włoskiego organisty Waltera D’Archangelo zakończył się w minioną niedzielę cykl recitali pod nazwą 8. Wiosenne Dni z Muzyką Organową w Bazylice Jezuitów w Krakowie. Artysta wykonał dzieła począwszy od J.S. Bacha, poprzez niemieckich i francuskich romantyków, aż po XX-wieczną symfonikę organową. Błyskotliwa technika gry włoskiego wirtuoza i piękna, niebanalna rejestracja planów brzmieniowych w kompozycjach francuskich, to najbardziej osobliwe walory niedzielnego koncertu.

W ramach tegorocznego cyklu koncertów organowych w krakowskiej bazylice Jezuitów odbyły się trzy recitale, których wykonawcami byli: Stefan Kagl i Martin Bernreuther z Niemiec oraz Walter D’Arcangelo z Włoch. Komentarzem słownym o zasięgu interdyscyplinarnym sztuk opatrzył koncerty Jarosław Naliwajko SJ prefekt bazyliki jezuickiej. Koncerty zostały zorganizowane przy udziale finansowym Gminy Miasta Kraków. Opiekę artystyczną nad cyklem sprawował dr hab. Marek Stefański.

Wstęp na koncerty był wolny. Kolejna edycja Wiosennych Dni z Muzyką Organową już za rok! Serdecznie zapraszamy!

autor relacji: Agnieszka Radwan-Stefańska

Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.