7. Wiosenne Dni z Muzyką Organową

W niedzielę 10 kwietnia rozpoczynają się 7. Wiosenne Dni z Muzyką Organową, których organizatorem jest Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie.

P R O G R A M

7. Wiosenne Dni z Muzyką Organową w Bazylice Jezuitów w Krakowie
10.04.2016 (nd.), 19.00 – Thomas Berning (Niemcy)
17.04.2016 (nd.), 19.00 – Stanislav Šurin (Słowacja)
24.04.2016 (nd.), 19.00 – Imrich Szabó (Słowacja/Węgry)

Słowo – Jarosław Naliwajko SJ
Współpraca artystyczna – Marek Stefański

Wiosenne Dni z Muzyka Organową odbywają się od siedmiu lat w krakowskiej Bazylice Jezuitów przy ul. Kopernika 26. Ta modernistyczna świątynia, stanowiąca znakomity przykład architektury sakralnej I połowy XX wieku i szczycąca się doskonałą akustyką, posiada organy, które z powodzeniem umożliwiają prezentację szerokiej panoramy literatury organowej. Historia instrumentu posadowionego w bazylice sięga roku 1928 minionego stulecia. Ze względu na specyfikę walorów brzmieniowych instrumentu, szczególnie dobrze brzmią tutaj dzieła twórców romantycznych oraz muzyka współczesna. Tegoroczne koncerty w wykonaniu artystów z Niemiec i Słowacji, będą okazją do wysłuchania dzieł organowych począwszy od muzyki wielkiego Johanna Sebastiana Bacha, po dzieła współczesne. Każdorazowo będzie to literatura muzyczna najwyższej próby twórczej. Warto z pewnością posłuchać muzyki organowej w tym pięknym wnętrzu, gdzie brzmienie symfonicznego instrumentu osiąga swoja pełnię.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!

Wiosenne Dni z Muzyką Organową
Muzyczny Kraków jest patronem medialnym tego wydarzenia.

[ct_spacer height=”15″]

źródło informacji:
Informacja prasowa organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content