Akademia Muzyczna w Krakowie 18 marca 2019

6. Krakowska Wiosna Wiolonczelowa – Akademia Muzyczna w Krakowie

Akademia Muzyczna w Krakowie serdecznie zaprasza na 6. Krakowską Wiosnę Wiolonczelową, która odbędzie się w dniach 20-23 marca, a koncertów będzie można wysłuchać w Auli Florianka o godz. 19:00.

Kolejna edycja projektu, rozpoczętego w roku 2014 dzięki nagrodzie Marszałka Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi”, wpisuje się w stałą część programu kulturalnego Miasta Krakowa.6. Krakowską Wiosnę Wiolonczelową otworzy koncert niezwykły. Dr hab. Maria Pomianowska i jej studenci zaprezentują grupę instrumentów ludowych, których technika gry jest bardzo zbliżona do wiolonczeli.

Studia w specjalności gra na fidelach kolanowych są obecne w Akademii Muzycznej w Krakowie już od kilkunastu lat. Koncert czwartkowy (21 marca) zostanie w całości poświęcony jednemu z największych kompozytorów-wiolonczelistów epoki Romantyzmu – Adrienowi François Servaisowi. W wykonaniu studentów i absolwentów usłyszymy jego  cztery najbardziej znane Fantazje na wiolonczelę i fortepian, które zostaną poprzedzone wykładem wygłoszonym przez gościa specjalnego naszego festiwalu –  Petera François, Prezydenta Servais Society.

Na koncercie piątkowym (22 marca), zaprezentujmy lubiany przez publiczność projekt Only Cello! W tym roku koncert przygotuje prof. Vida Vujic z Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu. Koncert w całości będzie poświęcony muzyce operowej. Nie zabraknie Verdiego, Wagnera, Pucciniego czy Bizeta.

Koncert finałowy (23 marca) będzie wspólnym koncertem wybitnego wiolonczelisty Roberta Cohena i Kwartetu Messages. W programie znajdzie się Sonata na wiolonczelę solo Zoltana Kodaly’a i Kwintet z dwoma wiolonczelami Franza Schuberta.

Wstęp na koncerty wolny. Szczegółowy program:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.

podobne publikacje