6. Krakowska Jesień Muzyczna 20-24.10.2019

Po raz szósty Stowarzyszenie Artystyczne “Porta Musicae” wraz z Filharmonią Krakowską im. Karola Szymanowskiego zapraszają Państwa do uczestnictwa w Krakowskiej Jesieni Muzycznej. W tym roku organizatorzy proponują cykl pięciu koncertów w dniach 20-24 października, oraz koncert towarzyszący 28 października. Festiwalowe koncerty odbędą się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.

Program tegorocznej edycji festiwalu, wzorem lat ubiegłych, zakłada prezentację dzieł polskich i zagranicznych kompozytorów, utworów współczesnych i tych należących do klasyki repertuaru przeznaczonego na kameralne składy instrumentalne.

W tym roku zaproszenie do wykonania koncertu inauguracyjnego przyjął znany i lubiany przez publiczność oraz doceniany przez krytykę – Lutosławski Quartet, który zaprezentuje Państwu utwory Stanisława Moniuszki, Witolda Lutosławskiego oraz Dymitra Szostakowicza.

Drugiego dnia festiwalu duet jakiego jeszcze na Krakowskiej Jesieni Muzycznej nie było, czyli flecistka Ania Karpowicz oraz pianista Marek Bracha, którzy zaprezentują program składający się z dzieł Mieczysława Weinberga, Tadeusza Zygfryda Kasserna oraz Aarona Coplanda.

Trzeciego dnia koncert na cztery ręce: Piotr Różański i Grzegorz Mania zasiądą przy jednym fortepianie i zaprezentują Państwu dzieła Antonina Dvořáka, Ignacego Jana Paderewskiego, Emila Wojtackiego, Władysława Żeleńskiego oraz Johannesa Brahmsa. Dzień czwarty, to również pierwsza premiera: skrzypek Volodja Balzarolsky oraz pianista Peter Caelen wykonają po raz pierwszy w Polsce utwór “For Fred” amerykańskiego kompozytora Aarona Altera. W programie znajdą się również dzieła Leoša Janáčka, Antonina Dvořáka, Ludomira Różyckiego i Johannesa Brahmsa.

Na zakończenie tegorocznej edycji Krakowskiej Jesieni Muzycznej sopranistka Joanna Freszel i pianista Bartłomiej Kominek zaprezentują wybór pieśni Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Siergieja Rachmaninowa, Karola Szymanowskiego, Grażyny Bacewicz, Alberto Ginastery i Sławomira Zamuszko. Podczas tego koncertu artyści dokonają także światowej premiery utworu Marty Ptaszyńskiej “Rozmowy z Aniołem”, zamówionego i napisanego specjalnie na szóstą edycję Krakowskiej Jesieni Muzycznej w ramach programu “Zamówienia kompozytorskie” Instytutu Muzyki i Tańca. 

W tym roku organizatorzy nie chcą rozstawać się z Państwem od razu po zakończeniu Krakowskiej Jesieni Muzycznej, dlatego proponują również wyjątkowy koncert towarzyszący: flecista Tito Cicaresse oraz akordeonista Gianni Fassetta wykonają najpiękniejsze utwory muzyki filmowej, operowej i nie tylko.

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Krakowa. Partnerami festiwalu są: ZAiKS oraz Hotel Wawel

Więcej informacji:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.