5. Wiosenne Dni z Muzyką Organową

Począwszy od niedzieli 4 maja, przez trzy kolejne tygodnie, w krakowskiej Bazylice Jezuitów przy ul. Kopernika 26, będzie rozbrzmiewała muzyka organowa. Cykl koncertów organowych pod nazwą „Wiosenne Dni z Muzyką Organową” wpisuje się w bogatą tradycję muzyki organowej, kultywowanej w Krakowie już od czasu renesansu.

Organy Bazyliki Jezuitów są jednym z większych instrumentów, znajdujących się w krakowskich świątyniach. Ich walory brzmieniowe, dopełnione znakomita akustyką wnętrza tej pięknej świątyni sprawiają, iż dzieła literatury organowej różnych epok, prezentują się tutaj w pełni swojej doskonałości.

Kolegium Jezuitów, główny organizator cyklu, zaprasza serdecznie do udziału w trzech niedzielnych wieczorach organowych: 4, 11 i 18 maja, zawsze o godzinie 19.00. Staną się one okazją do wysłuchania nie tylko dzieł tzw. klasyki muzyki organowej, lecz także literatury rzadziej w Polsce wykonywanej: rosyjskiej i skandynawskiej, a także… polskiej.

Marek Stefański – Dyrektor Artystyczny Cyklu

KALENDARZ KONCERTÓW:

4 maja, 19:00
Marek Stefański organy
Elżbieta Towarnicka sopran
Jarosław Naliwajko słowo

11 maja, 19:00
Jan Bokszczanin organy
Jarosław Naliwajko słowo

18 maja, 19:00
Bogdan Narloch organy
Jarosław Naliwajko słowo

źródło informacji:
Biuro Promocji Artystycznej Akademii Muzycznej w Krakowie. Opracowanie: Agnieszka Radwan Stefańska | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
Andrzej Wodziński
Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.