3. Krakowska Wiosna Wiolonczelowa

czwartek, 7 kwietnia
W ramach kolejnej edycji festiwalu Krakowska Wiosna Wiolonczelowa Akademia Muzyczna w Krakowie zaprasza w czwartek 7 kwietnia na godzinę 19:00 do Auli Florianka. Jak sama nazwa festiwalu wskazuje , koncert wypełni muzyka wiolonczelowa w wykonaniu całej plejady wirtuozów tego instrumentu. Stanie się tak dlatego, iż artyści postanowili poświęcić ten muzyczny wieczór pamięci zmarłego niedawno pedagoga klasy wiolonczeli krakowskiej uczelni muzycznej, nestora polskich wiolonczelistów, prof. Witolda Hermana. Była to postać niezwykle barwna, oprócz tego, że pięknie grał na wiolonczeli i uczył młodych wiolonczelistów, był znany jako poliglota oraz krasomówca. Wstęp na koncert wolny, na pewno warto posłuchać.

piątek, 8 kwietnia
Niezwykły koncert w ramach Krakowskiej Wiosny Wiolonczelowej został zaplanowany na piątek 8 kwietnia. O godzinie 19:00 w Sali Koncertowej przy ul. św. Tomasza 43 zabrzmią Ballady Leonarda Cohena w wykonaniu Michała Łanuszki. Temu krakowskiemu bardowi towarzyszyć będzie zespół 8 wiolonczel. Z pewnością takiej aranżacji swoich piosenek Leonard Cohen się nie spodziewał. Wstęp na koncert wolny.

sobota, 9 kwietnia
Sobotni wieczór 9 kwietnia o godz. 18:00 warto ponownie spędzić z wiolonczelą w Auli Florianka. Tym razem zabrzmi prawie cała wiolonczelowa orkiestra. Nieczęsto się zdarza, iż jeden instrument, choć w zwielokrotnionej ilości wypełni program całego wieczoru. Tym razem tak będzie i na pewno będzie to nie lada gratka dla wszystkich, którzy w muzyce szukają niezwykłych brzmień niepowszedniego repertuaru i niecodziennej formuły koncertu. Wstęp na koncert wolny.

niedziela, 10 kwietnia
Na koncert finałowy Krakowskiej Wiosny Wiolonczelowej zapraszamy w niedzielę 10 kwietnia na godzinę 18:00 do Auli Florianka. Tym razem bohaterem koncertu będzie znakomity niemiecki artysta i pedagog Peter Buck, związany z wyższą szkołą muzyczną w Stuttgarcie. Wraz z artystą, podczas niedzielnego koncertu zagrają również jego absolwenci, a warto przy tej okazji zaznaczyć, iż klasę Petera Bucka w Stuttgarcie wypełniają młodzi wiolonczeliści z całego świata.

Wstęp na koncerty wolny.

Więcej informacji

[ct_spacer height=”25″]

źródło informacji:
Biuro Promocji Artystycznej Akademii Muzycznej w Krakowie | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Podziel się swoją opinią
Obrazek domyślny
NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.

Skip to content