28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie

“Jednoczymy Kraków dla dzieciaków.” Pod takim hasłem przebiegać będzie 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie, zaś w całej Polsce będziemy łapać „Wiatr w żagle”. W niedzielę, 12 stycznia zapraszamy na ul. Powiśle 11, gdzie powstanie scena koncertowa. Do nowej lokalizacji przejdziemy korowodem z Rynku Głównego, a o godz. 20.00 wyślemy z placu pod Wawelem „światełko do nieba”. Kraków gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Ponad dwa tysiące kwestujących wolontariuszy oraz kilkuset kolejnych ochotników skupionych w ośmiu niezależnie działających sztabach WOŚP w Krakowie. Kilkadziesiąt wydarzeń odbywających się na terenie miasta przez cały weekend. Około 300 puszek stacjonarnych, które już teraz gromadzą datki w firmach, instytucjach, sklepach oraz punktach usługowych. Do tego kilkaset aukcji, które trwają od miesiąca i zakończą się w połowie lutego. Dochód z tegorocznej zbiórki zostanie przeznaczony na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Wszystkich krakowian zapraszamy na pochód, który symbolicznie przeniesie „serce” finałowych wydarzeń z Rynku Głównego na Powiśle. Do Wielkiego Pochodu Świątecznej Pomocy może dołączyć każdy! Zjednoczeni ponad podziałami radośnie „przepłyną” ten krótki odcinek przy akompaniamencie orkiestr dętych. Zbiórkę zaplanowano na godz. 14.30, przemarsz rozpocznie się o 15.00.

Na Powiślu zapraszamy do odwiedzenia małego orkiestrowego miasteczka, gdzie tradycyjnie będzie można się nauczyć udzielania pierwszej pomocy w namiocie programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Na stoisku obok będzie można zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju gadżety finałowe – zarówno te pochodzące z SiemaShopu, jak i przygotowane specjalnie na krakowski finał. Oprócz tego zachęcamy wszystkich do rejestracji w bazie dawców szpiku w namiocie Fundacji DKMS oraz wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa. Wszystkim aktywnościom towarzyszyć będzie muzyka – od godz. 16.00 umilą nam czas tacy wykonawcy, jak Tabu, SKA Petarda, Prawda, Marysia Starosta i Nocny Kochanek.

Przypominamy, że do obowiązkowych atrybutów wolontariuszy należą:

– identyfikator 28. Finału WOŚP (zdjęcie, hologram, dane sztabu),

– puszka 28. Finału WOŚP zabezpieczona banderolami (przypisana do wolontariusza),

– serduszka.

Część wolontariuszy będzie również posiadała terminale płatnicze.

Najważniejsze liczby dotyczące WOŚP w Krakowie:

32 970 521,75 złotych – wartość sprzętu w krakowskich szpitalach oraz innych instytucjach zakupionego przez WOŚP,

– 2 113 300 złotych – co najmniej taka kwota wpłynęła na konta WOŚP dzięki krakowskiemu graniu w 2019 roku (z samych aukcji krakowskich sztabów uzbierano 120 tys. zł),

– dziesiątki tysięcy dzieci z krakowskich szkół uczą się bądź uczyły się pierwszej pomocy w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Więcej informacji:

źródło informacji:
Materiały prasowe Krakowskiego Biura Festiwalowego | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
Magda Woch
Absolwentka Otwartego Studium Fotografii na Politechnice Krakowskiej. Fotografia, muzyka i joga to jej największe pasję. Szczególnie bliska jest jej fotografia koncertowa, gdzie można uchwycić emocje artysty i publiczności. Miłośniczka literatury i czarnej kawy. Mama cudownej córki.