Bez kategorii 21 czerwca 2018

23 czerwca, Wianki – Święto muzyki pod szyldem Wyzwolonej

Tegoroczne Wianki mieszkańcy Krakowa będą świętować szczególnie uroczyście i hucznie, nie tylko za sprawą wszechobecnej muzyką, ale i akcentami przypominającymi o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Na krakowskich placach będzie można wsłuchać się w najlepsze polskie melodie, a na finał – widowisko nad Wisłą, podczas którego zabrzmią także patriotyczne pieśni oraz muzyka Fryderyka Chopina.

Elementów patriotycznych nie mogło zabrakło podczas Święta Muzyki, które już w najbliższy weekend odbędzie się w Krakowie. Wielkie, niepodległościowe widowisko pirotechniczne na Bulwarze Czerwieńskim nad Wisłą rozpocznie się o godz. 22.30. Pokaz pirotechniczny zaleje niebo narodowymi barwami, a całość uzupełnią utwory patriotyczne. Biało-czerwone fajerwerki z pewnością przykują uwagę wszystkich uczestników Wianków 2018.

Patriotyczne akcenty będą pojawiać się przez cały dzień na kilku scenach rozstawionych w całym mieście. Niezwykłym muzycznym wydarzeniem będzie koncert Marka Napiórkowskiego na Scenie Jazzowej o godz. 20.30, który wydobędzie gitarą to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego “Dudusia” Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki filmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory.

W Altanie na Plantach mieszkańcom Krakowa zaprezentują się z kolei Młodzi w Mieście. Między godz. 16.00 a 19.00 będzie można posłuchać koncertu polskiej muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie oraz orkiestry kameralnej Fresco – Sonare.

Na Wianki – Święto Muzyki zaprasza Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Szczegółowy program Święta Muzyki dostępny na stronie:

www.wianki.eu

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 
 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje