22. Nowohucka Wiosna Muzyczna – klasycznie i alternatywnie

Po raz 22. Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie organizuje Nowohucką Wiosnę Muzyczną, która odbędzie się w dniach 14-28 maja 2017 r. w Nowej Hucie i nie tylko… Tegoroczna edycja zaspokoi gust wielbicieli muzyki klasycznej, jak również współczesnych brzmień i młodej polskiej alternatywy.

Wśród projektów, które zagoszczą w maju w największej dzielnicy Krakowa warto wyróżnić zespół Na Górze, który już od 23 lat bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami! Sami wykonawcy swoją muzykę opisują jako „ogniskowy punk” i z pewnością 26 maja w Ośrodku Kultury Norwida na os. Górali 5 rozgrzeją serca krakowian. Kto jest ciekaw historii jak to kiedyś w Nowej Hucie piosenka zespołu Na Górze uratowała występ zespołu Armia niech sięgnie po lekturę książki Tomasza Budzyńskiego „Soul Side Story” 

Propozycją z pogranicza klasyki i muzyki współczesnej jest Resina czyli Karolina Rec – polska wiolonczelistka i kompozytorka, która w swojej twórczości wykorzystuje proste narzędzia elektroniczne, uzyskując intrygujące i nieoczywiste brzmienie instrumentu. Artystka jako pierwsza Polka przetarła szlak w legendarnej brytyjskiej wytwórni FatCat Records, wydającej zespoły takie jak Sigur Ros czy Animal Collective. Ten koncert – absolutnie nie do przegapienia – odbędzie się już 16 maja w „Norwidzie”.

Tradycją Nowohuckiej Wiosny Muzycznej są duże koncerty z udziałem chórów i orkiestr. Propozycjami tegorocznymi są występy: Chóru i Orkiestry Bazyliki oo. Cystersów [Koncerty na Szklanych Domach], koncert łączący poezję i muzykę z udziałem Lidii Jazgar i zespołu Galicja [Koncerty Mistrzejowickie], koncert w Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza z udziałem Chóru i Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii, Bocheńskiego Chóru Kameralnego Salt Singers, Chóru Sanktuarium św. Jana Pawła II Nie lękajcie się. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Gospel w programie festiwalu znalazł się także koncert Gospel na Skałce organizowany co roku w sercu Krakowa w Klasztorze OO. Paulinów na Skałce.

Nowohucka Wiosna Muzyczna zawita także do ostatniego czynnego kina w „starej” Nowej Hucie, czyli Kina Studyjnego Sfinks, gdzie będzie można zobaczyć muzyczne obrazy w reżyserii Tomera Heymanna [Mr. Gaga], Terrence’a Malicka [Song to Song] oraz Jima Jarmuscha [Gimme Danger].

  • Poza propozycjami filmowymi wszystkie wydarzenia Nowohuckiej Wiosny Muzycznej są bezpłatne, co jest dodatkową zachętą do odwiedzenia tej pięknej, rozkwitającej wiosną na zielono dzielnicy Krakowa, w której od 22 lat miesiąc maj zarezerwowany jest dla miłośników muzyki!

Więcej informacji: 

 [ct_spacer height=”10″]

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.