21. Przegląd Kino na Granicy, 26 kwietnia – 3 maja Cieszyn

W piątek startuje kolejna edycja cieszyńskiego Festiwalu Kino na Granicy. Od ponad dwóch dekad w jednym mieście, ale po dwóch stronach Olzy na przełomie kwietnia i maja spotykają się twórcy z Polski, Czech i Słowacji oraz, oczywiście, widzowie.

Z roku na rok zainteresowanie Festiwalem coraz większe, a i program coraz bardziej rozbudowany. Projekcjom tradycyjnie towarzyszą koncerty, wystawy, dyskusje i warsztaty. Wszystko w malowniczej, wiosennej scenerii pięknie położonego nadgranicznego niedużego miasta. Kameralnie, lecz i międzynarodowo.

W tegorocznym programie zarówno współczesne kino jak i retrospekcje. Do tego tzw. projekcje transgraniczne – czyli projektor i Publiczność po jednej stornie Olzy, ekran – po drugiej. Wśród zaproszonych gości m.in. Marcin Dorociński, Michał Koterski, Marian Dziędziel, Jacek Borcuch, Borys Lankosz, Marcin Koszałka. Muzycznie: m.in. coraz bardziej u nas popularny Król czy wrocławski duet Oxford Drama, a także mniej nam znani artyści „z sąsiedztwa” jak choćby słowacki „Luvver” – rzadka okazja, żeby usłyszeć.

  • Bilety na pojedyncze seanse kosztują 15 zł, na koncerty – 25 zł.

Projekcje odbywają się w Teatrze im. Adama Mickiewicza, Kinie Piast, Kinie Central, Kass Strelnice, COK „Dom Narodowy”, koncerty – w Browarze Zamkowym i na Rynku w Cieszynie.

Więcej informacji i program:

Festiwal Kino na Granicy, Cieszyn - 27.04 do 03.05 2019
źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Default image
NewsRoom
Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.