Ziggy Stardust & The Spiders From Mars – Kino Pod Baranami

Rok po śmierci Davida Bowiego, jednej z najciekawszych i najbardziej wpływowych postaci w historii muzyki, Kino Pod Baranami zaprasza do udziału w niezwykłym, globalnym wydarzeniu. 7 marca, wspólnie z fanami artysty na całym świecie, krakowscy widzowie zobaczą film będący zapisem koncertu Bowiego i jego zespołu The Spiders From Mars w londyńskim Hammersmith Odeon. Dodatkowo wyświetlony zostanie sfilmowany wywiad z perkusistą zespołu, który opowiada o przygodzie swojego życia jaką zapewnił mu Ziggy Stardust.

3 czerwca 1973, w Hammersmith Odeon w Londynie odbył się legendarny, ostatni koncert Davida Bowie występującego jako Ziggy Stardust. Wydarzenie zarejestrowały kamery D. A. Pennebakera, słynnego filmowca-kronikarza kontrkultury lat 60., twórcy kultowych dokumentów muzycznych, w tym m.in. filmu Don’t Look Back rejestrującego brytyjską trasę koncertową Boba Dylana. W roku 2017, w którym David Bowie świętowałby swoje 70. urodziny, Ziggy Stardust & The Spiders From Mars wraca na ekrany kin w wersji odrestaurowanej (obraz i dźwięk). Jednego dnia – 7 marca – zostanie pokazany w wybranych kinach na całym świecie w wersji odrestaurowanej cyfrowo.

Oprócz koncertu, widzowie zobaczą 30-minutowy wywiad wyprodukowany przez MOJO, największy magazyn muzyczny w Wielkiej Brytanii. Redaktor naczelny, Phil Alexander, rozmawia z perkusistą zespołu The Spiders From Mars, Woodym Woodmansey’em, który opublikował niedawno swój dziennik My Life With Bowie: Spider From Mars. Opowieść Woodmanseya przywraca do życia ów pamiętny koncert z 1973 roku oraz pozwala przyjrzeć się jeszcze bliżej wydarzeniom, które on sam opisuje jako przygodę swojego życia.

Filmy prezentowane będą w wersji oryginalnej, bez polskich napisów.

BILETY:
25 zł

ZIGGY STARDUST AND THE SPIDERS FROM MARS
| ZIGGY STARDUST AND THE SPIDERS FROM MARS
reż. D.A. Pennebaker, Wielka Brytania 1973, 90′

Stworzony przez pioniera dokumentu muzycznego, D.A. Pennebakera, film prezentuje koncert Davida Bowiego i jego zespołu The Spiders From Mars w londyńskim Hammersmith Odeon z 3 lipca 1973 roku. To podczas tego, niesławnego, koncertu Bowie zszokował swoich fanów i media ogłaszając, że występują po raz ostatni. Ta deklaracja nie oznaczała jednak dla Bowiego wycofania się z muzyki, a raczej koniec Ziggy’ego Stardusta jako postaci oraz jednego z najbardziej znaczących rozdziałów w życiu artysty.

Reżyser i jeden z operatorów filmu, D.A. Pennebaker jest również autorem kultowego dokumentu Don’t Look Back rejestrującego brytyjską trasę koncertową Boba Dylana z 1965 roku. W kolejnych latach uwiecznił na taśmie filmowej m.in. klimat festiwalu Monterey Pop (1967), a także koncerty takich gwiazd jak Alice Cooper czy Depeche Mode.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl

Share

Autor NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.