muzyka poważna 28 sierpnia 2018

X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej “Muzyka na Szczytach”

Jubileuszowa edycja „Muzyki na szczytach” dedykowana jest prof. Krzysztofowi Pendereckiemu w 85 rocznicę jego urodzin. Muzyka tego kompozytora będzie stanowiła istotną część programu, a sam Mistrz, podczas finałowego koncertu, poprowadzi Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej.

Leżąc tutaj na wonnej łączce, w cudowny dzień lipcowy, doznałem wrażenia tak obcego mieszkańcom równin: uczucia nieograniczonej wolności – zachwycał się Mieczysław Karłowicz.

Kalejdoskop jubileuszowych wydarzeń

Muzyka ludowa, także z regionu Podhala, towarzyszyć będzie spektaklowi „Do Dna” 31.08.
Na scenie Teatru im. Witkiewicza zobaczymy młodych aktorów, którzy wcielą się w bohaterów postawionych przed sytuacjami granicznymi: śmiercią, narodzinami, zaślubinami i rozstaniami.

Kronos Quartet 1.09. szeroki repertuar wybitnego zespołu i muzyków cieszących się międzynarodowym uznaniem zdaje się potwierdzać, że muzyka dzieli się wyłącznie na dobrą i złą. Podczas naszego festiwalu wykonają dzieła kompozytorów reprezentujących najciekawsze prądy muzyki współczesnej. Prawdziwym rarytasem będzie światowa premiera utworu „Means of transport” Jagody Szmytki.

„Epokowe brzmienia” 2.09. podczas tego koncertu wielbiciele tradycyjnych brzmień odnajdą coś dla siebie . Wraz z Clarimonia Ensamble odkryjemy ducha muzyki Telemanna, Mozarta, Tauscha, Starka i Strietmana.

„Rękopis znaleziony w Saragossie” 4.09. film w reżyserii Wojciecha Hasa z awangardową muzyką Krzysztofa Pendereckiego to kultowa już komedia kostiumowa.

„Klasycy Kameralistyki i Symfoniki” 5.09. i 06.09. podczas tych dwóch kolejnych koncertów usłyszymy szeroki przekrój najważniejszych dzieł kameralnych, od Haydna po Ligetiego.

”Reminiscencje” 7.09. zespół festiwalowy wykona głównie dzieła polskich kompozytorów.

„Koncert finałowy” 8.09 z udziałem gościa specjalnego.

Żaden festiwal nie istnieje bez publiczności. Organizatorzy zapraszają Państwa na tydzień pełen muzycznych wzruszeń, emocji, rozmyślań i rozmów.

Szczegółowy program:

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje