news 16 stycznia 2019

Symphonica – w Teatrze Wielkim w Łodzi

11 marca 2019 r. (poniedziałek, w łódzkiej operze będzie można wysłuchać i obejrzeć Symphonicę. Widowisko multimedialne, to pierwszy w Polsce koncert z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N’ Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą wyjątkowy, metafizyczny spektakl. W tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge. Artyści występujący w projekcie to zwycięzcy i laureaci najbardziej prestiżowego polskiego talent show “The Voice of Poland” i „Szansy na sukces”: Damian Ukeje, Monika Pilarczyk, Michał Gasz.

Z przyjemnością powracamy do Łodzi. Wystąpiliśmy już tu podczas 9. Urodzin Manufaktury, a potem w Teatrze Muzycznym. Łódź zawsze przyjmuje nas bardzo gorąco, dlatego zagramy znów, ale tym razem w innej, bogatszej odsłonie. Będą nowe utwory, będą nowi wokaliści – mówi Mikołaj Blajda, dyrektor artystyczny i pomysłodawca Filharmonii Futura. 

Zawsze chętnie występujemy w Łodzi! W tym mieście jest gorąca, rock’n’rollowa atmosfera! Pamiętamy, jak panowie zrywali z siebie marynarki i kręcili nimi nad głowami jak za starych, dobrych czasów! Teatr Wielki w Łodzi daje nam doskonałe warunki, zrobimy więc wszystko, by wieczór z Symphonicą był pełen wrażeń i emocji. A niebawem pojawimy się w Łodzi z naszymi kolejnymi produkcjami – dodaje Sylwia Lorens, producent i dyrektor generalna Filharmonii Futura.

Kontrastem dla rockowych głosów jest operowy sopran, a całości dopełnia Agata Kamykowska – solistka Art Color Ballet, która wciela się w postać tytułowej Symphonici. Orkiestrę i band Filharmonia Futura poprowadzi Mikołaj Blajda. Producentem widowiska Symphonica jest Filharmonia Futura, pierwsza multimedialna filharmonia. 

SYMPHONICA
Teatr Wielki w Łodzi
11 marca 2019, godzina 19:00

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone. W takim przypadku prosimy o kontakt – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje