koncerty Kraków muzyka poważna 11 lutego 2018

Nazareno Ferrugio – Mario di Nonno, koncert w Klubie Adwokatów

Włoski Instytut Kultury w Krakowie oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie zapraszają na KONCERT KAMERALNY. Wystapią: Nazareno Ferrugio – fortepian, Mario di Nonno – skrzypce.

Nazareno Ferruggio uznawany jest za jednego z bardziej wyrafinowanych włoskich pianistów. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów w Konserwatorium Muzycznym im. Niccolo Picciniego w Bari w klasie Pierluigiego Camicia i po studiach podyplomowych w Musikhochschule Mannheim w klasie Ragny Schirmer, ukończył także studia w Musikhochschule Bern u Rady Petkowej. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez J. Achucarro, K. H. Kaemmerlinga, J. Lowenthala, J. Soriano oraz O. Jabłońską.

Jest laureatem licznych nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Między innymi w 2007 roku zdobył prestiżową nagrodę Ibla Grand Prize Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego za wykonanie utworów Debussy’ego.

W 2006 roku zadebiutował w Carnegie Hall w Nowym Jorku . W 2007 roku otrzymał specjalną nagrodę im. F. Liszta na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. E. Griega w Oslo, w 2008 roku nagrodę i stypendium Klubu Rotary w Pianale Academy w Fuldzie, a w 2009 roku pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Premio Valentino”.

W 2007 roku odbył liczne tournée w Indonezji, gdzie prowadził też kursy mistrzowskie.
Jest finalistą Konkursu Pianistycznego im. Giny Bachauer w Salt Lake City.
W trakcie swej kariery wystąpił w tak prestiżowych salach jak Carnegie Hall, Lindemann Hall, Cheong Ju Arts Center, Rosengarten, Wiener Saal, Palau de la Musica, Auditorium de Leon, Rose Wagner Performing Arts Center, Teatru Manoel, Teatro Municipal w Limie, Wiener Saal w Salzburgu, Conservatori Municipal de Musica de Barcelona, ​​Palacio de Bellas Artes Mexico City.

Koncertował w Nowym Jorku, Londynie, Singapurze, Rangunie, Meksyku, Sydney, Melbourne, Dżakarcie, Oslo, Monachium, Kopenhadze, Sztokholmie, La Valletcie, Mediolanie, Limie, Barcelonie, Innsbrucku, Wenecji, Hongkongu, Rzymie , Cheong Ju, Hamamatsu, Little Rock, Kolonii, Genewie, Amsterdam, Gwatemali, Mannheim, Berno i Bari.

Wystąpił w festiwalach muzycznych: Sommets du classique, Cantiere internazionale di musica Contemporanea, Festival de la Música Contemporanea w Limie, Festiwal Ascoli Piceno, Festiwal Liszta w Mediolanie, Raíces 2015 w Meksyku. Współpracował jako solista z ICO Orchestra Provincia di Bari, ICO Orchestra della Magna Grecia, Malta Philharmonic Orchestra, Orquesta Sinfónica de Michoacan. Jest profesorem wizytującym na uniwersytecie w Suwon w Korei Południowej i Norweskiej Akademii Muzycznej, Escuela Superior de Música w Mexico City i Conservatorio Superior de Castellon oraz profesorem fortepianu w Conservatorio Fausto Torrefranca.

Mario di Nonno, skrzypek, solista i nauczyciel gry na skrzypcach, urodził się w 1978 roku.
Podczas swojej edukacji Mario został dwukrotnie wybrany na studenta roku w konserwatorium. Jako wybrany student zadebiutował jako solista z orkiestrą wykładowców Konserwatorium wykonując Koncert skrzypcowy D-dur Brahmsa. Mario ukończył naukę w konserwatorium z najwyższym wyróżnieniem.

Następnie studiował muzykę i sztuki sceniczne w Staatliche Hochschule w Mannheim w Niemczech, gdzie uzyskał dyplom z edukacji artystycznej z najwyższymi ocenami u profesora WaleriGrada, byłego studenta Leonida Kogana.
Jako kameralista i solista Mario otrzymał wiele międzynarodowych nagród. Najważniejsze z nich to pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie “Citta di Monopoli”, drugie miejsce w międzynarodowym konkursie “Viotti Vercelli” we Włoszech, drugie miejsce w międzynarodowym konkursie “Michelangelo Abbado” i trzecie miejsce w krajowym konkursie “Carlo Gesualdo da Venosa”.

W 2004 roku otrzymał nagrodę “Gina Rosso” w Turynie, przyznawaną zazwyczaj włoskim muzykom, którzy wyróżnili się za granicą. W Niemczech Mario wydał płytę CD sfinansowaną przez bank Sparkasse Reutlingen.W latach 2002-2003 był koncertmistrzem orkiestry kameralnej “Camerata Suevica” wykonującej “Cztery pory roku” Vivaldiego w kościele San Marco w Wenecji.

Mario di Nonno kontynuował swój rozwój jako solista z kilkoma grupami kameralnymi oraz orkiestrami symfonicznymi, takimi jak Orkiestra Filharmonii w Bacau, Orkiestra Symfoniczna “U. Giordano”, Jugendsinfonieorchester Neuss,” I Virtuosi dell “Accademia” we Florencji oraz “JungeSinfonie” w Kolonii. Jego koncerty spotkały się z licznymi pozytywnymi recenzjami w prasie.

 

Koncert:
Klub Adwokatów, ul. Sławkowska 1, Kraków
Piątek, 16 lutego 2018 r., godz. 19.30

 

PROGRAM:

Tomaso Antonio Vitali
(1663 – 1745)
CHACONA

Wolfgang Amadeus Mozart
(1756 – 1791)
SONATA e-moll, K. 304

Ludwig van Beethoven
(1770 – 1827)
SONATA No.1, op.12

E. Grieg
(1843 – 1907)
SONATA No. 1, op.8

  • wstęp wolny

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje