„Muzyka w Starym Krakowie” – 2017

„Muzyka w Starym Krakowie” jest jednym z najstarszych festiwali polskich. W tym roku odbywa się po raz 42. Tradycje kulturalne Krakowa stwarzają aurę szczególnie sprzyjającą muzyce. Działali tu wybitni kompozytorzy europejscy, tacy jak H. Finck, L. Marenzio, D. Cato, królom polskim dedykowali swe dzieła G. Palestrina, G. Ph. Telemann, J. S. Bach, koncertowali Liszt, Brahms, Paderewski, Rubinstein.

Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie” nawiązuje do tych wielkich kart historii kultury Krakowa. Gośćmi festiwalu byli dotąd artyści tej miary, co Henryk Szeryng, Ida Haendel, Jordi Savall, Shlomo Mintz, Krystian Zimerman, Krzysztof Penderecki, Emma Kirkby, Grigorij Sokołow, Rafael Puyana, Igor Kipnis, zespoły: Philharmonia Quartett, Melos Quartett, Academy of Ancient Music, Canadian Brass, Izraelska Orkiestra Kameralna, Filharmonia Narodowa, The Hilliard Ensemble, Chanticleer i wielu innych. Do udziału w Festiwalu zapraszani są, obok sławnych artystów, także młodzi utalentowani muzycy, będący u progu kariery.

Program Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie” obejmuje muzykę od najdawniejszej po współczesną. Koncerty odbywają się w różnych zabytkowych wnętrzach starego Krakowa.

P R O G R A M

15.08 – wtorek, godz. 19.30

Sala Opery Krakowskiej, ul. Lubicz 48
KONCERT INAUGURACYJNY

Grigorij Sokołow fortepian

Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven

ceny biletów: I miej. 90 zł norm., 65 zł ulg., II miej. 60 zł norm., 40 zł ulg.

16.08 – środa, godz. 19.30

Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7

Collegium Zieleński
Chór „Gloria”
Stanisław Gałoński dyrygent
Ołena Maceluch organy

Marcin Leopolita, Jan z Lublina, Bartłomiej Pękiel, Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Mikołaj Zieleński, Mykoła Dylecki

ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.

17.08 – czwartek, godz. 17.00

Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8

Koncert z cyklu „Młode Talenty”

Emes Piano Duo
Anna Młynarczyk
Małgorzata Strzelczyk

F. Schubert, C. Debussy, J. Zarębski, J. Brahms

cena biletu: 10 zł

17.08 – czwartek, godz. 19.30

Dziedziniec Collegium Maius UJ, ul Jagiellońska 15
w przypadku deszczowej pogody: godz. 20.00, Bazylika OO. Karmelitów, ul. Karmelicka 19

London Brass

John Dowland, Johann Sebastian Bach, Antonín Dvořák, Hector Villa-Lobos, Ferenc Liszt, Witold Lutosławski, Duke Ellington, Benjamin Britten, Vincent Youmans, Paul Hart

ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.

18.08 – piątek, godz. 21.00

Kopalnia Soli „Wieliczka”, Kaplica św. Kingi
zjazd do kopalni szybem Daniłowicza od godz. 19.30

Chanticleer

Orlando di Lasso, Tomás Luis de Victoria, Thomas Morley, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Francis Poulenc oraz muzyka gospel

ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 40 zł ulg.

19.08 – sobota, godz. 17.00

Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8

Koncert z cyklu „Młode Talenty”

Alina Szewczenko fortepian

Ołena Majboroda skrzypce

Bohdana Seniura wiolonczela

Felix Mendelssohn-Bartoldy, Ludwig van Beethoven, Maurice Ravel, Dymitr Szstakowicz, Myrosław Skoryk

cena biletu: 10 zł

19.08 – sobota, godz. 20.00

Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2

Philharmonia Quartett
Daniel Stabrawa skrzypce
Christian Stadelmann skrzypce
Neithard Resa altówka
Dietmar Schwalke wiolonczela

Joseph Haydn, Ludwig van Beethoven, Robert Schumann

ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.

20.08 – niedziela, godz. 16.00

Opactwo OO. Benedyktynów w Tyńcu

Octava Ensemble

Zygmunt Magiera kierownictwo muzyczne

Zoltán Kodály

ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.

20.08 – niedziela. godz. 19.30

Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7

Sinfonietta Cracovia

Veriko Tchumburidze skrzypce

Arman Tigranjan dyrygent

Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart

ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.

21.08 – poniedziałek, godz. 20.00

Kościół OO. Bernardynów, ul. Bernardyńska 2

Iwan Monighetti wiolonczela

Johann Sebastian Bach – Suity

ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.

22.08 – wtorek, godz. 19.30

Galeria Sztuki Polskiej XIX w. Sukiennicach, Sala Chełmońskiego, Rynek Główny 3
Oddział Muzeum Narodowego

Joel Frederiksen bas, lutnia
Ziv Braha lutnia
Ryosuke Sakamoto lutnia

John Dowland

ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.

23.08 – środa, godz. 20.00

Bazylika Bożego Ciała, ul. Bożego Ciała 26

Hrvatski Barokni Ansambl

Laura Vadjon kierownictwo muzyczne

Georg Philipp Telemann, Johann Gottlieb Janitsch, François Couperin, Johann Christian Bach

ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.

24.08 – czwartek, godz. 19.30

Bazylika OO. Jezuitów, ul. Kopernika 26

Wirtuozi Lwowa
Serhij Burko dyrygent

Maksym Berezowski, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Xaver Wolfgang Mozart, Antonio Salieri

ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.

25.08 – piątek, godz. 17.00

Kościół OO. Pijarów, ul. Pijarska 2

Koncert z cyklu „Młode Talenty”

Kwartet Ostinato

Wasyl Barwiński, Ludwig van Beethoven, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Myrosław Skoryk

cena biletu: 10 zł

25.08 – piątek, godz. 19.30

Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7

Jordi Savall vielle d’archet, rebec i rebab
Dimitri Psonis oud, santur, saz i perkusja

DIALOG DUSZ

ceny biletów: 80 zł m. zarezerwowane, 60 zł norm., 40 zł ulg.

26.08 – sobota, godz. 17.00

Kościół Ewangelicki, ul. Grodzka 58

Octava Ensemble

Zygmunt Magiera kierownictwo muzyczne

Motety, 500 lat Reformacji

ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.

26.08 – sobota, godz. 19.30

Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8

Trio Krakowskie
Wiesław Kwaśny skrzypce
Aleksandra Lignar wiolonczela
Jacek Tosik-Warszawiak fortepian

Ludwig van Beethoven, Jhannes Brahms, Andrzej Panufnik

ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.

27.08 – niedziela, godz. 17.00

Aula Akademii Muzycznej „Florianka”, ul. Basztowa 8

Koncert z cyklu „Młode Talenty”

Recitale wokalne

cena biletu: 10 zł

27.08 – niedziela, godz. 19.30

Synagoga Tempel, ul. Miodowa 24

Orkiestra Amadeus
Anna Duczmal-Mróz dyrygent
Łukasz Długosz flet

Wolfgang Amadeus Mozart, Saverio Mercadante, Antonín Dvořák

wstęp wolny

28.08 – poniedziałek, godz. 19.30

Teatr im. Juliusza Słowackiego, Plac św. Ducha 1

Orkiestra Festiwalowa
Stanisław Krawczyński dyrygent
Elżbieta Stefańska klawesyn
Mariko Kato klawesyn
Anna Huszczo klawesyn
Joanna Solecka klawesyn

Johann Sebastian Bach

ceny biletów: I miej. 60 zł norm., 40 zł ulg., II miej. 35 zł norm., 25 zł ulg.

29.08 – wtorek, godz. 20.00

Kościół św. św. Piotra i Pawła, ul. Grodzka 52

Czech Ensemble Baroque
Roman Válek dyrygent

Claudio Monteverdi – Vespro della Beata Vergine

ceny biletów: 40 zł m. zarezerwowane, 30 zł norm., 20 zł ulg.

30.08 – środa, godz. 20.15

Bazylika OO. Franciszkanów, ul. Franciszkańska

Optina Pustyń
Aleksander Siemionow kierownik muzyczny

Śpiew dawnego Kościoła Wschodu i Zachodu

ceny biletów: 60 zł m. zarezerwowane, 50 zł norm., 40 zł ulg.

31.08 – czwartek, godz. 20.15

Kościół OO. Augustianów, ul. Augustiańska 7

Trondheim Baroque Orchestra
Vox Nidrosiensis
Martin Wåhlberg kierownik muzyczny

MUZYKA REJONU MORZA BAŁTYCKIEGO – Dietrich Buxtehude, Pierre Verdier, Kaspar Förster (młodszy), Christian Geist, Vincenzo Albrici

ceny biletów: 50 zł m. zarezerwowane, 40 zł norm., 30 zł ulg.

 

źródło informacji:
Strona internetowa Festiwalu | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share