Muzyczny maraton, 2 urodziny cyfrowego Off Radia Kraków

14 wykonawców, dwie klubowe sceny i kilkanaście godzin muzyki na żywo. Pierwsze cyfrowe radio w Małopolsce i najbardziej offowe radio w Krakowie z rozmachem świętować będzie 2. urodziny. Na urodzinowe party w dwóch muzycznych odsłonach Off Radio Kraków zaprasza 28 stycznia od godz. 21.00 do klubu Forum Przestrzenie i 3 lutego od 20.00 do Alchemii. Wstęp wolny!

To będzie prawdziwa karnawałowa fiesta dla miłośników płyt winylowych, scratchowania, mixtape’ów, live actów, muzycznych performance’ów, ale też żywego instrumentariumi niemal klasycznej w tym menu alternatywy – słowem muzyczny maraton z pogranicza różnorodnych muzycznych światów i gatunków, a wszystko w najlepszym offowym brzmieniu i najlepszym offowym wydaniu. Do wspólnego świętowania drugich urodzin Off Radio Kraków zaprosiło zaprzyjaźnionych artystów: dj-ów znanych z anteny Off-a i scen klubowych niemal całego świata oraz znakomitych młodych wykonawców alternatywnej sceny.

Odsłona pierwsza urodzinowego party (sobota 28 tycznia) to klubowa, elektroniczna i elektryzująca noc na wielkim parkiecie Forum Przestrzenie, odsłona druga (piątek 3 lutego) – alternatywne brzmienia w muzycznych kolażach na kameralnej scenie kultowej Alchemii.

OFF Radio Kraków – drugie urodziny, vol. I / FORUM PRZESTRZENIE

Urodziny Off Radia Kraków w Forum Przestrzenie (28 stycznia od godz. 21.00) to wyjątkowy line-up z najciekawszymi dj-ami sceny klubowej, którzy swoje muzyczne pasje prezentują także w autorskich audycjach na antenie OFF Radia Kraków. W programie m.in. tech-house’owy seans z Danielem Drumzem, prostolinijne disco i funk oraz wyszukany i niebanalny house w wykonaniu DicoMule. Brzmienia z pogranicza techno i IDM zaprezentuje Piotr Figiel, a muzyczne rejony z pogranicza elektroniki i hip-hopu przybliży autor off-owych audycji „Beat Tools” oraz „Mixchange” – Minoo. Herbaciarz – człowiek orkiestra i współzałożyciel projektu MLDVA przedstawi klasyczne tureckie i izraelskie utwory w nowoczesnych beatowo-elektronicznych interpretacjach, a wybuchową mieszankę różnych gatunków muzycznych – od hip-hopu, przez funk, house do garage zagra Kjatek. Na scenie Forum Przestrzenie pojawi się także Good Paul, absolwent Red Bull Music Academy w Toronto i autor audycji „Red Bull Music Academy” oraz Olivia Ungaro, wyznawczyni kultu płyt winylowych, która najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębie cosmic, prostotę electro i ciepło muzyki house.

Transmisja na antenie Radia Kraków – od godz. 21.05 do 22.00.
Transmisja na antenie OFF Radia Kraków – od godz. 21.00 do ostatniego bitu.

OFF Radio Kraków – drugie urodziny, vol. II / ALCHEMIA

Druga długa urodzinowa noc Off Radia Kraków w Alchemii (3 lutego od godz. 20.00) to
z kolei święto dla miłośników kolażowych brzmień w alternatywnym i rockowym wydaniu. Wystąpią zaprzyjaźnienie z Off Radiem Kraków zespoły i artyści. Urodzinowy wieczór
w Alchemii zainauguruje Kubaterra – alternatywny projekt Kuby Dobrowolskiego, który inspiracje world music przekuwa na własny unikatowy styl; potem na scenie pojawi się znakomity Patrick the Pan – nagrywający dla wytwórni KAYAX artysta wszechstronny: kompozytor, producent, autor tekstów, piosenkarz, pianista i gitarzysta. Następnie scenę opanują Artykuły Rolne – krakowski zespół z pogranicza noise rocka, psychodelii oraz muzyki improwizowanej. Muzyczny maraton kontynuować będą: formacja Neal Cassady & fabulous ansamble, która na scenie tworzy dźwiękowe kolaże, inspirowane różnymi tradycjami muzycznym, Kaseciarz – zespół który gra „tatusinego rocka z matecznym zadziorem dla pryszczatej młodzieży” i MLDVA – duet producencki i dj’ski zajmujący się muzyką psychofolkową, tureckimi, klezmerskimi brzmieniami. A na zakończenie, do świtu wybuchowa mieszanka różnych gatunków muzycznych, czyli after party z Kfjatkiem.

Transmisja na antenie Radia Kraków – od godz. 20.05 do 22.00.
Transmisja na antenie OFF Radia Kraków – od godz. 20.00 do ostatniego kawałka.

 

Więcej informacji

Off Radio Kraków – pierwszy w Krakowie radiowy kanał cyfrowy. Nadaje od 26 stycznia 2015 r. na multipleksie DAB + . Siłą Off-a są przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. To dj-e, organizatorzy imprez, dużych festiwali, aktywiści organizacji pozarządowych. Przede wszystkim fascynaci, maniacy, entuzjaści i pasjonaci – słowem prawdziwi radiowi fanatycy. Trzymają rękę na pulsie miasta, nie przepuszczą żadnej nowości, wyszukują, sprawdzają, testują i recenzują. Informacje, które gdzie indziej ukazują się jako offowe, w Off-ie są głównym nurtem. OFF to też wyjątkowa muzyka, jaką trudno znaleźć w tradycyjnym eterze – nie mieści się w żadnym z radiowych formatów, bo w żadnym z radiowych formatów nie zmieszczą się wyjątkowi autorzy, których audycji słuchać można regularnie na antenie Off Radia Kraków, wśród nich m.in. Daniel Drumz, DiscoMule, Piotr Figiel, Minoo, Good Paul, Kfjatek, Łukasz Konatowicz, Rafał Zbrzeski, Kuba Śliwiński czy Kaseciarz.

OFF Radia Kraków słuchać można:
– za pomocą radioodbiorników cyfrowych z technologią DAB+ w Krakowie oraz w północno-wschodniej części Małopolski, w okolicach Gorlic oraz w Nowym Sączu i okolicach,
– przez Internet – na off.radiokrakow.pl (off.radiokrakow.pl/sluchaj-online),
– za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków, a wybranych rejonach Krakowa również w sieci telewizji kablowej T-MONT.

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share