Akademia Muzyczna w Krakowie 24 sierpnia 2018

Jubileusz Letniej Akademii Muzycznej w Krakowie

W piątek 24 sierpnia o godz. 10:00 w Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie przy ul. św. Tomasza 43 rozpocznie się 20 jubileuszowa edycja Letniej Akademii Muzycznej Kraków 2018. Inicjatorem jej powstania i dyrektorem artystycznym jest Kierownik Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie prof. Andrzej Pikul.

W bieżącym roku w ramach LAM zajęcia poprowadzi 34 wykładowców z Polski, Austrii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Izraela. Uczestniczyć w niej będzie ponad 220 słuchaczy z całego świata. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych, w Auli Florianka od poniedziałku 27 sierpnia do soboty 1 września o godz. 19:00 odbywać się będą koncerty w wykonaniu wyróżniających się uczestników kursów. W piątek 24 sierpnia o godz. 19:00 w Auli Florianka, podczas koncertu mistrzowskiego, wystąpią znakomici pedagodzy prowadzący zajęcia w ramach Letniej Akademii.

Tegoroczna edycja LAM dowodzi po raz kolejny, iż wydarzenie to na trwałe wpisało się w program działalności dydaktycznej Akademii Muzycznej w Krakowie, a także odgrywa niebagatelną rolę w życiu kulturalnym Krakowa w końcu sezonu wakacyjnego.

Wstęp wolny.

Szczegółowy program:

 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

podobne publikacje