IX Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” Zakopane, 9-16 września 2017

Tegoroczna, dziewiąta już odsłona festiwalu „Muzyka na Szczytach” odbędzie się w Zakopanem w dniach od 9 do 16 września. Także i tym razem nie zabraknie gwiazd światowej kameralistyki, takich jak m.in. Łukasz Długosz, Jadwiga Rappe, Lutosławski Quartet, czy Eva-Maria Zimmermann i Keisuke Nakagoshi tworzący duet fortepianowy ZOFO. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów Paweł Mykietyn.

W stolicy Tatr goście „Muzyki na Szczytach” będą mieli możliwość wysłuchania utworów różnych epok, począwszy od renesansowego Stabat Mater Palestriny, przez arcydzieła baroku i klasycyzmu oraz kompozycje współczesne. Festiwal ponownie zagości w dobrze już znanych publiczności miejscach – koncerty odbywać się będą w nowoczesnym gmachu kościoła św. Krzyża, zaś „Klub rozmów na Szczytach” powróci w niezwykłym Domu pod Jedlami. Rozmowy poprowadzą Violetta Rotter-Kozera i Agata Kwiecińska.

Inauguracyjny koncert festiwalu odbędzie się 9 września o godzinie 19.00, podczas którego wystąpią fleciści Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz oraz Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, którą zadyryguje Juri Gilbo. W programie utwory Edwarda Elgara, Pawła Mykietyna i Ludwiga van Beethovena.

Duża część programu koncentruje się na muzyce polskiej różnych epok. Poza dziełami patrona Stowarzyszenia Mieczysława Karłowicza i jego ojca, Jana Karłowicza, zabrzmią także utwory Stanisława Moniuszki oraz Pawła Szymańskiego i Marcina Markowicza. Ważnym polskim akcentem jest także występ podczas finałowego koncertu Adama Struga i zespołu Kwadrofonik, w składzie Magdalena Kordylasińska-Pękala (perkusja), Miłosz Pękala (perkusja), Emilia Sitarz (fortepian) i Bartłomiej Wąsik (fortepian). Koncert jest zorganizowany w partnerstwie z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie w ramach obchodów 20. rocznicy wizyty świętego Jana Pawła II w Zakopanem.

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” organizowany jest przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem. Wydarzenie finansowane jest m.in. przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Zakopane. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach” Zakopane, 9-16 września 2017

Więcej informacji i program:

 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

Autor NewsRoom

Newsy redakcji Muzycznego Krakowa. Nadsyłane przez organizatorów, informacje i komunikaty prasowe. Czasami newsy "wygrzebane" w przestrzeni internetowej lub nadesłane przez czytelników. Naszym (nieobiektywnym) zdaniem warte publikacji.