Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyFinał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.

Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez Program Drugi Telewizji Polskiej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w ponad 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

O godzinie 20.00 ma miejsce happening pt. „Światełko do Nieba”. W tej jednej chwili wszyscy, którym bliskie są idee WOŚP, o wysyłają w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Przez cały dzień w studiu telewizyjnym, trwa Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców (popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek). Kulminacyjny moment, czyli licytacja Serduszka nr 1, zaczyna się około godziny 23.00.

W weekend finałowy (8-10 stycznia 2016) na terenie Krakowa odbędzie się szereg imprez związanych z 24. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Program krakowskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

6 stycznia 2016

Orkiestrowy Turniej Brydża
NCK (al. Jana Pawła II 232) – godzina 10:00

Coroczny Orkiestrowy Turniej Brydża Sportowego w Nowohuckim Centrum Kultury organizowany jest przez zaprzyjaŸniony Małopolski Związek Brydża Sportowego. Przez cały dzień będzie można wziąć udział w Orkiestrowym Turnieju lub przyjrzeć się grze zawodowych brydżystów! Całkowity dochód będzie przeznaczony na rzecz 24. Finału Wielkiej Orkiestry ŒŚwiątecznej Pomocy. Przewisywane są liczne niespodzianki. Wpisowe – 25 zł (normalne), 20 zł (ulgowe), 10 zł (szkolne).

8 stycznia 2016

Koncert w Kawiarni Naukowej
Kawiarnia Naukowa (ul. Żółkiewskiego 19) – godzina 19.00

Serdecznie zapraszamy na koncert z którego całkowity dochód zasili konto 24. Finału, a i zapewne knajpa coś dorzuci. Zagrają dobrze znani krakowskiej publice: Alyson Vane, Eloe, Savage Jaw, Livin Fire, Natural Born Dealers, Nigrum Sol, Krass, Kafu, R.I.P RAP. Radzimy ubrać glany!

Centrum Metody Krakowskiej rozśmiesza
Artefakt Cafe (ul. Dajwór 3) – godzina 20.00

W tym roku ekipa Comedy Lab postanowiła wykorzystać swoje komediowe supermoce do czegoś innego, bo w tym roku w Krakowie WOŚP nie tylko zagra – ale też zażartuje! Ósmego stycznia (czyli klasycznie w piątek) zobaczymy ile kilowatogodzin dobrej energii uda nam się wygenerować dzięki stand-upowi by wspomóc coroczną zbiórkę na sprzęt medyczny. Wystąpią: Michał Leja, Miłosz Roliński, Wojtek Pięta, Konrad Kaliszka, Olka Szczęśniak, David Mbeda Ndege. Wstęp za dowolny datek do puszki.

9 stycznia 2016

Koncert „Wspólne granie z WOŚP”
Dwór Czeczów (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 36) – godzina 18.00

Zaprezentują się zespoły działające przy Dworze Czeczów: cheerleadersi, zespoły tańca nowoczesnego, a także soliœści. Ponadto wystąpią dzieci z Szkoły Podstawowej nr 124 oraz z Przedszkola nr 135 w Krakowie. Odbędą się „licytacje” przedmiotów podarowanych przez m.in. uczestników warsztatów artystycznych, wypieków oraz drobiazgów wykonanych przez najmłodszych. W wydarzenie zaangażują się jak co roku harcerze z 9 Podgórskiego Szczepu ZHP „Uroczysko”.

Klubowa Orkiestra Świątecznej Pomocy
Klub B4 (ul. Bracka 4) – godzina 20.00

Klubowa impreza, z muzyką klubową, organizowana przez klubowiczowów, dla klubowiczów na rzecz WOŚP

10 stycznia 2016

Koncert na Rynku Głównym

16:00-16:30 Krzywa Alternatywa
16:40-17:10 Kuba Jaźwiecki
17:20-17:50 Stonerror
18:00-18:30 Pola Rise
18:40-19:10 Piotr Wróbel
19:20-19:50 Akurat
20:00 „Światełko do nieba”
20:05-21:05 TBA

Atrakcje na Rynku Głównym
Start około godziny 11.00

Płyta krakowskiego rynku znów zapełni się pozytywną energią i kolorowymi, uśmiechniętymi ludźmi, postaciami z bajek, przebierańcami. Przez cały dzień odbywać się będzie wiele atrakcji: akcja „nawrzucaj Adasiowi”, nauka pierwszej pomocy, orkiestrowy sklepik.

Impreza w Centrum Handlowym „Bonarka”
Bonarka City Center (ul. Kamieńskiego 11)

Sztab WOŚP przy Gazecie Krakowskiej, CH „Bonarka”, Fundacja Dobre Ręce Polskich Położnych zapraszają.
Zagrają: Krakowiak, Rusty Cage, Kulturka, Sayes, Future Folk, Paweł Kaczmarczyk oraz Mikołaj Krawczyk wraz z zespołem Rockoholik.
Uwaga: dzieci będą uczyć dorosłych pierwszej pomocy! Pokażą, że jest to dziecinnie proste!
Dodatkowo: działania edukacyjne w zakresie profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy. Wśród akcji prozdrowotnych zorganizowane zostaną również stanowiska do pomiaru ciśnienia i glikemii. Partnerem naszych działań edukacyjnych jest Straż Miejska, która przygotowuje szereg atrakcji dla dzieci.

Finałowa gra miejska „W drodze na szczyt dobra”
Miejsce rozpoczęcia: podamy wkrótce – godzina 10.00

Lubisz wędrować i wspinać się w górach, a do tego robić coś dobrego? My też, dlatego zachęcamy do podjęcia wyzwania jakim jest zdobycie najwyższego szczytu świata – szczytu Dobra! Zapraszamy do udziału grupy liczące od 3 do 5 osób.

IV Bieg Wielkich Serc
Bulwary wiślane – godzina 12.00

W zdrowym ciele zdrowy duch! Po raz kolejny będzie się można o tym przekonać podczas pięcikilometrowego biegu wzdłuż Wisły. Rosnąca z roku na rok liczba uczestników świadczy o tym, że dzięki bieganiu można zrobić coś dobrego dla siebie a przy tym pomóc innym.

MOTOORKIESTRA
Centrum Handlowe M1 (al. Pokoju 67) – godzina 11:00

Jak co roku, dla fanów motoryzacji przygotowano liczne atrakcje: pokazy zabytkowych samochodów, pokazy motocykli, pokazy samochodów rajdowych, pokazy driftu samochodowego, przejazdy z drifterami, przejazdy quadami, spotkania z gwiazdami świata rajdów, koncerty, licytacje gadżetów, atrakcje dla najmłodszych i wiele innych!

Najdłuższy koncert WOŚP
Start: Dworzec Główny w Krakowie – odjazd o godzinie 9:31

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie już po raz szósty organizuje nietypowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza będzie miała charakter koncertu na żywo w jadącym pociągu, podczas którego przeprowadzana była by zbiórka pieniędzy przez członków Stowarzyszenia. Trasa pociągu: Kraków Główny – Tarnów – Stróże – Gorlice Zagórzany – Biecz – Jasło – Biecz – Gorlice – Kraków Płaszów. Specjalnie dla mieszkańców Gorlic odbędzie się dodatkowy kurs do stacji Gorlice Zagórzany i z powrotem:) Muzyka na żywo, wiele atrakcji w miejscach które odwiedzimy na pewno wielu z Was zachęci. Kto był we wcześniejszych latach to wie że to niezapomniana przygoda. Biletem będzie dowolna wpłata do puszki.

Koncert w Nowohuckim Centrum Kultury
NCK (al. Jana Pawła II 232), scena NCK – godzina 16.00

Podczas imprezy wystąpią zespoły artystyczne i grupy działające w NCK. Będą działać stosika stoiska prowadzone przez wolontariuszy, na których będzie można zakupić m.in: książki okolicznościowe, pamiątki i gadżety. Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz WOŚP.

WOŚP w Hexie!
Hex (ul. Dwernickiego 5) – godzina 11.00

Gratka dla wszystkich miłośników planszówek! Podobnie jak w ubiegłych latach Hex organizuje aukcje planszówek i gadżetów dla graczy, z których dochód przeznaczy na rzecz WOŚP.

Najgorętsza kąpiel w roku!
Ośrodek Szkoleniowo-Żeglarski HORN (ul. Kozia 22) – godzina 13.00

KKM Kaloryfer po raz kolejny organizuje najbardziej zwariowane morsowanie w ciągu roku. Gorącem swoich serc potrafią roztopić nawet najgrubszy lód. Tym razem tematem przewodnim jest impreza piratów i marynarzy. Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność!

Darterzy dla WOŚP
Klub „Na Kotłowem” (ul. Westerplatte 18) – godzina 11.00

Jak co roku darterzy zagrają również dla WOŚP! Zagramy na steelu oraz sofcie ! Pomiedzy turniejami będą prowadzone licytacje miedzy innymi projekt i wykonanie koszulki darterskiej. Całe wpisowe oczywiście idzie do puszki WOŚP!

Impreza w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie
CKiS Skawina (Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Konstytucji 3 Maja 4, Skawina) – godzina 15.00

W programie nie zabraknie oczywiście występów artystycznych dzieci i młodzieży, a także oczekiwanych przez wielu mieszkańców wośpowych licytacji. Warto pamiętać, że każda pomoc jest na wagę złota!

I Nowohucki Bieg „Policz się z cukrzycą”
Start i meta przy NCK (al. Jana Pawła II 232) – godzina 19:00

Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i doświadczenia sportowego. Bieg ma charakter koleżeński, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Nie prowadzimy zapisów i nie pobieramy opłat startowych. W biegu będą uczestniczyć wolontariusze WOŚP z puszkami na dobrowolne datki. Ponieważ biegniemy po zmroku, zachęcamy do ozdobienia ubioru elementami świecącymi, przyniesienia latarek – utworzymy wesoły świetlisty korowód!

WOŚP, czyli Gramy Jazz
Dali Club Lunch Bar-Cafe (ul. Mazowiecka 21/1) – godzina 17.00

Sympatycy jazgotu są proszeni o pojawienie się na tej imprezie. Na scenie zaprezentują się:
Joanna Natalia Ślusarczyk, Prima Aprilis Elektric Blues, Antoni Krupa, MGR Jazz Friends, Marta Witosławska, Ula Lazar, Mag Balay, Kuba Plamitzer, Workaholic, Michał Wierba, Lina Racz, Justyna Baran, Yanoosh Baran, Jerema Pogwizd.

Koncert w Klubie Forty Kleparz
Klub Forty Kleparz (ul. Kamienna 2 i 4) – godzina 20.00

Wielka Orkiestra zagra w Fortach już po raz piąty! „Dla Idei” zagra Maja Sikorowska i Sokół Orkestar. Bramy klubu otwarte będą od godziny 19.00. Wjazd za free, choć mile widziane będą datki do kolorowych puszek.

źródło informacji:
Strona internetowa WOŚP i Sztabu WOŚP przy Gazecie Krakowskiej | Dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

Autor Andrzej Wodziński

Redaktor naczelny serwisu. Autor nie ma wykształcenia muzycznego i jakichkolwiek kwalifikacji do bycia krytykiem muzycznym. Publikowane teksty są „nieobiektywnie emocjonalne”. Słucha muzyki każdej (z małymi, nieobiektywnymi wyjątkami). Muzyka towarzyszy mu (w różnych formach i przejawach) przez całe życie i czyni go piękniejszym. Informacje dodatkowe: autor, jeśli nie słucha muzyki to ogląda filmy ... Każdą wolną chwilę stara się (z różnym skutkiem) spędzać w górach. Wegetarianin i cyklista.