Festiwal Głosu Nagłos(y) – Dworek Białoprądnicki

W piątek (12 maja) w Dworku Białoprądnickim w Krakowie rozpoczyna się Festiwal Głosu Nagłos(y). Prezentacja bogactwa muzyki wokalnej i wokalno-instrumentalnej, niezwykłe koncerty, kursy wokalne i spotkanie z wybitną śpiewaczką – to tylko wybrane atrakcje czekające na uczestników wydarzenia. Festiwal potrwa do 14 maja.  Zostały ostatnie wolne miejsca na kursy wokalne!

Ta historia będzie o kontraście: kontraście głosu operowego i elektroniki,  muzyki dawnej i współczesnej,  o zderzeniu ciszy i hałasu.  W ramach Festiwalu Głosu śpiewacy i śpiewaczki będą zajmować się śpiewem dawnym i nowym, tworzyć współbrzmienia barw wysokich, średnich i niskich, wprowadzać w dysonanse i dążyć do konsonansów.  Usłyszymy utwory najnowsze  (w tym prawykonanie utworu Artura Kroschela „Et quare”)  oraz dawne, renesansowe pieśni. Zabrzmi  głos ugładzony w legato i głos rozdarty w krzyku, o dynamice od najcichszego szeptu po ostry, wibrujący wrzask.

Przewodnicy Festiwalu:
– Zespół Śpiewaków Kolegium Muzyki Ewangelickiej i Pan Ton Quartet – połączy świat muzyki dawnej i najnowszej
– profesor Anna Radziejewska – poprowadzi Mistrzowski Kurs Śpiewu i podzieli się swoją wiedzą podczas otwartego  wywiadu/spotkania
– Blanka Dembosz – przygotuje kurs muzyki elektroakustycznej „Głos z prądem” i ujawni  tajniki śpiewania z taśmą.

Program Festiwalu:

12 maja,  godz. 19.00
Pieśni Słowa – Zespół Śpiewaków Kolegium Muzyki Ewangelickiej oraz  Pan Ton Quartet. W programie:  prapremiera utworu   Et  quare…Artura Kroschela,  utwory Wacława z Szamotuł, Henryka Mikołaja Góreckiego, Heinricha  Schütza.
Bilet: 10 zł

13 maja, godz. 20.00
Koncert uczestników kursu  muzyki elektroakustycznej Głos z prądem.
Wstęp wolny

14 maja, godz. 18.00
Spotkanie z prof. Anną Radziejewską
14 maja, godz. 19.00
Koncert uczestników Mistrzowskiego Kursu Śpiewu prowadzonego przez Profesor Annę Radziejewską
Wstęp wolny

  • Wokalne kursy mistrzowskie 13 – 14 maja:
    prowadzenie – prof.  Anna Radziejewska, Blanka Dembosz
  • Mistrzowski Kurs Śpiewu 13 maja:
    prowadzenie – prof.  Anna Radziejewska
  • Głos z prądem: kurs muzyki elektroakustycznej dla wokalistów, prowadzenie: Blanka Dembosz. Informacje: blanka-dembo@wp.pl/ tel. 510 36 58 36

Dodatkowe informacje, regulamin i karty zgłoszenia:

 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share