Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Urodzinowy koncert dla Mistrza Wajdy

6 marca 2016 # 17:00 - 19:30

Urodzinowy koncert dla Mistrza Wajdy

Jeden z najwybitniejszych twórców światowego kina, czołowy reżyser polskiej szkoły filmowej, znakomity reżyser teatralny, laureat Oscara za całokształt twórczości – Andrzej Wajda – 6 marca będzie obchodził jubileusz 90. urodzin. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu „WAJDA 90 – koncert muzyki filmowej na 90. urodziny Mistrza”. Koncert odbędzie się 6 marca o godz. 17.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków, a gościem honorowym będzie sam Andrzej Wajda.

Andrzej Wajda to jeden z najważniejszych reżyserów w historii polskiego teatru i kina, a do tego malarz, rysownik, scenarzysta, działacz „Solidarności”, filantrop, Kawaler Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski oraz Orderu Orła Białego, członek prestiżowej francuskiej Akademii Sztuk Pięknych. W dniu okrągłego jubileuszu 90. urodzin Mistrza zaprezentujemy muzykę stworzoną do ukochanych obrazów tego wybitnego twórcy filmowego, którego dzieła rozpoznawalne są na całym świecie i które przyniosły mu Nagrodę Akademii Filmowej za całokształt twórczości.

„WAJDA 90 – koncert muzyki filmowej na 90. urodziny Mistrza” jest próbą uchwycenia części dorobku Andrzeja Wajdy poprzez pryzmat muzyki wykorzystanej w jego filmach oraz artystycznej wrażliwości kompozytorów, z którymi współpracował. Podczas urodzinowego koncertu w Sali Audytoryjnej ICE Kraków zabrzmią dzieła Wojciecha Kilara, Krzysztofa Komedy, Andrzeja Korzyńskiego, Pawła Mykietyna, Krzysztofa Pendereckiego, Andrzeja Markowskiego czy Andrzeja Korzyńskiego. W programie koncertu znajdzie się muzyka pisana do takich filmów Andrzeja Wajdy, jak: „Ziemia Obiecana”, „Pan Tadeusz”, „Zemsta”, „Smuga cienia”, „Niewinni czarodzieje”, „Człowiek z marmuru”, „Człowiek z żelaza”, „Tatarak” czy „Katyń”. Program wykona zespół Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała, a także Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio.

  • Bilety na koncert będzie można kupić od 17 lutego 2016 r. od godz. 14.00 za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz w czterech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Ceny biletów od 20 do 40 zł.

Szczegóły

Data:
6 marca 2016
Czas:
17:00 - 19:30
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

ICE Kraków Congress Centre
Marii Konopnickiej 17
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 424 96 50
Strona internetowa:
http://www.icekrakow.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.