Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Ubu Król” – tłumaczenie z translatora Google – Teatr Barakah

1 grudnia 2016 # 20:00 - 22:00

Darmowy

Teatr Barakah i ArtCafe Barakah. Dramatorium /impreza literacka/ -> Dramatorium z Ha!artem – powtórka z Ubu Króla w pierwszym polskim tłumaczeniu translatora Google

A teraz, panowie Polaków, do przodu! a raczej do tyłu!.” – Ubu

Dramatorium to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą. Podczas najbliższego Dramatorium zaprezentujemy Wam po raz drugi – ponieważ pierwszy spotkał się z przyjęciem miłym, radosnym i owocował prośbami o powtórkę – „Ubu Króla”. Korporacja Ha!art porwała się na trzecie polskie tłumaczenie tego klasycznego dzieła Alfreda Jarry’ego, będącego podwaliną pod wszystkie eksperymenty literackie XX wieku. Jak piszą wydawcy: „Farsowość sztuki Jarry’ego została odświeżona dzięki błazenadzie tłumaczenia automatycznego. Jest to, na swój sposób, pierwsze tak wierne tłumaczenie Ubu Króla (Google Tłumacz w doborze ekwiwalentów opiera się na statystyce)”. Tak, dobrze przeczytaliście. „Ubu Króla” przetłumaczył translator Google.

Będziemy czytać, słuchać, pić, skakać z balustrady, kraść kukurydzę, palić, pluć na odległość i szukać dziury w całym, bowiem przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory’ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu – to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

Zapraszamy w czwartek! (bo w czwartek wszystko idzie gładko)

PRZYGOTOWANIE: Anna Wyrwik + Roksana Lewak, Filip Bochenek, Maciej Sajur

DATA: 1 XII 2016 [czwartek] START: 20:00
WSTĘP WOLNY

Share

Szczegóły

Data:
1 grudnia 2016
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

ArtCafe Barakah
Paulińska 28
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 397 80 47
Strona internetowa:
http://teatrbarakah.com

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share