Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

TaranToday – Wokół Tarantelli

20 czerwca # 21:00 - 22:00

Darmowy

Tańce ludowe południowych Włoch: tarantella, pizzica i tammorriata żyją w kompozycjach dzisiejszych kompozytorów muzyki instrumentalnej oraz twórców tańca współczesnego. Odległe od siebie światy dokonują fascynującej antropologicznie i poruszającej rytmicznie próby połączenia nowej świadomości tarantelli na planie muzyki i zarazem psychoanalizy.

Ambitny projekt, zrodzony w głowie pianisty i kompozytora Dario Candela, natychmiast spotkał się z odzewem kompozytorów z różnych środowisk artystycznych, takich jak Roberto De Simone, Gaetano Panariello, Filippo De Liso, Domenico Napolitano, Jean Louis Ghent, Antonello Paliotti, Francesco D’Errico, Rino Alfieri, i wielu innych, którzy wraz z Dario Candelą stworzyli przy tej okazji nową muzykę nadając nowe życie dziedzictwu tarantelli. Każdy z nich zmierzył się z tradycją postrzegając ją przez pryzmat swej własnej wrażliwości i poszukiwań artystycznych, poczynając od awangardowego jazzu i na muzyce etno kończąc , w każdym przypadku zbliżając się na swój osobisty sposób do hipnotycznych rytmów dawnych obrzędów.

Muzycy realizując y ten projekt posiadają doskonałe wykształcenie klasyczne i na swojej drodze muzycznej poszerzali swój repertuar włączając do niego utwory kompozytorów różnych epok, ze szczególnym uwzględnieniem twórców muzyki XX wieku oraz tych, którzy tworzą w czasach najnowszych.

Share

Szczegóły

Data:
20 czerwca
Czas:
21:00 - 22:00
Koszt:
Darmowy

Miejsce

Dom Polonii
Rynek Główny 14
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 422 43 55

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share