Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

T/aboret – StrefaEtno

29 września # 20:00 - 23:00

T/Aboret to pobudzona źródłami, jazzem i muzyką świata opowieść snuta czterema różnymi głosami.

Wywodząc się z odmiennych muzycznych światów, wyrażają siebie w ethno-jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach.Polskie źródła, lecz język współczesny, miejski, zbudowany na szerokim dostępie do otaczającego świata. To muzyka pachnąca drewnem, odrobiną łąki odnalezionej i przeniesionej pomiędzy ruchliwe ulice miasta.

Muzyka T/Aboretu łączy skandynawski oddech i bliskowschodnią energię cały czas pozostając wierną polskim korzeniom. Przywodzi na myśl takich twórców jak Tord Gustavsen czy Avishai Cohen.
Koncert T/Aboretu to dobrze przygotowane i świetnie brzmiące wydarzenie o szerokim wachlarzu emocjonalnym.

Zespół ma na koncie wiele udanych występów na różnorodnych scenach, zarówno bardziej poważnych (Festiwal Muzyki Klasycznej w Solcu, Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”), jak i alternatywnych (Slot Art Festival, Fama Festiwal). Jest także zdobywcą I miejsca oraz nagrody publiczności w konkursie „ScenaOtwarta” XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „MikołajkiFolkowe” za „spójność brzmienia, autentyzm współmuzykowania oraz umiejętne stosowanie tradycyjnych motywów w jazzowych aranżacjach”. Laureaci Fama Festiwal oraz LAdies Jazz festival.

Więcej informacji o zespole:

Share

Szczegóły

Data:
29 września
Czas:
20:00 - 23:00

Miejsce

Klub Strefa
św. Tomasza 31
Kraków, Polska
+ Google Map

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share