Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

SAMECH – Dworek Białoprądnicki

19 lipca 2015 # 18:00 - 19:00

Darmowy

W ramach niedzielnej „Altany Muzycznej” w Dworku Białoprądnickim wystąpi zespół SAMECH. Autorką projektu jest Anna Ostachowska – altowiolistka, kompozytorka, aranżerka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Birmingham Conservatoire (Anglia). Dzięki klasycznemu wykształceniu połączyła tradycje muzyki poważnej z oryginalną muzyką klezmerską. Od wielu lat związana z krakowskim Kazimierzem – kolebką muzyki klezmerskiej w Polsce.

W roku 2003 założyła zespół Samech grający głównie tradycyjną muzykę klezmerską. Obecnie Samech jest zespołem grającym muzykę, którą można określić jako world music – połączenie nowatorskiej muzyki klasycznej z elementami tradycyjnej muzyki klezmerskiej i orientalnej. Jest to muzyka z różnych zakątków świata, która podobnie jak tradycyjna muzyka klezmerska niesie ze sobą ogromny ładunek ekspresji i mistycyzmu. Zespół nawiązuje również do innych stylów muzycznych takich jak jazz, latin czy folk. Większość utworów to kompozycje autorskie, w których przeplata się zarówno tradycja jak i nowoczesność.

Nazwa zespołu „SAMECH” wywodzi się z alfabetu hebrajskiego i oznacza literę „s”. Hebrajska litera ma kształt okręgu i reprezentuje nieskończoność, ponieważ nie ma początku ani końca. W Kabale samech reprezentuje nieskończoną moc Stwórcy (Ein Sof).

Share

Szczegóły

Data:
19 lipca 2015
Czas:
18:00 - 19:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Dworek Białoprądnicki
Papiernicza 2
Kraków, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.dworek.krakow.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share