Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

RSC i WALFAD – Koncert legendy rocka

19 lutego 2016 # 19:00 - 20:30

RSC i WALFAD – Koncert legendy rocka – połączenie doświadczenia z młodością. Legendarne RSC powraca na scenę! Zespołowi towarzyszyć będzie coraz prężniej działający zespół Walfad. Będzie to spotkanie doświadczenia z młodością, a przede wszystkim z muzyką rockową podniesioną do rangi sztuki. Zespoły ruszają w trasę po Polsce, a pierwszym jej punktem jest Kraków.

RSC
Legenda Polskiej Sceny Rockowej, która swoją działalność artystyczną prowadziła w Rzeszowie od 1981 roku. Zespół występował podczas tras koncertowych wraz z wieloma gwiazdami polskiej estrady, był laureatem i uczestnikiem wielu festiwali takich jak: OPEN ROCK w Krakowie, Festiwal w Jarocinie, Rockowisko w Łodzi, Kart Rock w Jeleniej Górze. W 1983 roku płyta zespołu RSC uzyskała status złotej płyty, a dwie z ich piosenek – „Życie to Teatr” i „Fabryka snów” – znalazły się na składance pt. „NA LUZIE”, wśród przebojów zespołów takich jak: Lady Pank, Urszula, Budka Suflera, Maanam, Lombard. Po latach grupa reaktywowała się, koncertuje i nagrywa w oryginalnym składzie sprzed 34 lat, co jest ewenementem na rynku polskim.

Obecny skład zespołu:
Zbigniew Działa – wokal
Andrzej Wiśniowski – gitara
Wiesław Bawor – skrzypce
Piotr Spychalski – instrumenty klawiszowe
Krzysztof Dziuba – gitara basowa
Michał Kochmański – perkusja

WALFAD
Walfad (We Are Looking For A Drummer) powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja. Pierwszy skład stanowili uczniowie 1LO w Wodzisławiu Śląskim. Walfad powstał z marzeń o graniu muzyki ambitnej i bezkompromisowej. Mimo młodego wieku, w 2013 zespół nagrał debiutancki album zatytułowany – „Ab Ovo”. Był to zapis wczesnej twórczości zespołu, opowieść o o młodym człowieku ze Śląska, który wkracza w dorosłość. Materiał ten sprawił, że progresywny świat (USA, Japonia, Francja) dostrzegł młody wodzisławski zespół. Był to także początek współpracy z wytwórnią Lynx Music. Rok później Walfad zostaje kwartetem. Okazało się jednak, że właśnie w takim składzie zespół wszedł na nowy, wyższy poziom. Wojciech Ciuraj został wówczas jednym gitarzystą w zespole. Walfad nie zwalniał tempa, dzięki koncertom z takimi zespołami jak Osada Vida, czy Hipgnosis, a także ciężkiej pracy grupa weszła na wyższy poziom wykonawczy. Latem 2014 roku powstaje „An Unsung Hero, Salty rains&Him” – jeden z najlepszych artrockowych albumów roku w Polsce, a także na świecie. Doskonałe recenzje w prasie muzycznej, a także ciepłe przyjęcie przez samych słuchaczy wprowadziły Walfad do polskiej progresywnej ekstraklasy. Album cieszył się sporym zainteresowaniem od pierwszych dni po premierze. Magazyn Lizard nazwał zespół „nową siłą w polskim progu”. Na fali tego sukcesu Walfad ruszył w trasę promującą „An Unsung Hero, Salty rains&Him”. Zespół przemierzył cały kraj, a trasa zakończyła się dopiero wiosną 2015. Podczas występów grupa miała zaszczyt dzielić scenę m. in zespołem Lizard, Hipgnosis czy State Urge. W drugiej połowie 2015 roku dochodzi do zmian personalnych. Zespół opuszcza Daniel Rodzoń i Maciej Kucharski. Nowymi członkami zespołu zostają Dawid Makosz i Radosław Żelazny, a także Piotr Rachwał. Młodzi wodzisławianie na co dzień studiują w Krakowie i właśnie tam nowy Walfad ma swoją siedzibę.

Walfad gra muzykę z pogranicza rocka i rocka progresywnego. Charakterystyczne dla zespołu są poetyckie, zmuszające do myślenia teksty. Wśród natłoku grup nie przywiązujących wagi do słowa w muzyce rockowej, Walfad jest wyjątkowym projektem. Grupa nawiązuje do tradycji polskiej piosenki tworząc w ojczystym języku jednocześnie nie zamykając się na rynki zagraniczne („An Unsung Hero, Salty rains&Him” powstał w dwóch wersjach językowych). Autorem tekstów i większości muzyki jest Wojciech Ciuraj.

Nadchodząca trasa koncertowa z legendą RSC to niepowtarzalna okazja by zobaczyć na scenie nowy skład, a także usłyszeć nowe dźwięki!

Skład zespołu:
Wojciech Ciuraj – wokal, gitara
Dawid Makosz – instrumenty klawiszowe
Piotr Rachwał – skrzypce
Radosław Żelazny – gitara basowa
Kacper Kucharski – perkusja
 

KONCERTY NA TRASIE:
19.02.2016 – KRAKÓW, klub Rotunda
26.02.2016 – BIELSKO-BIAŁA, Rude Boy
27.02.2016 – PIEKARY ŚLĄSKIE, Andaluzja

 

Share

Szczegóły

Data:
19 lutego 2016
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Rotunda Centrum Kultury
Oleandry 1
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 633 35 38
Strona internetowa:
http://www.rotunda.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share