Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Muzyka w Starym Krakowie – Emes Piano Duo

17 sierpnia # 17:00 - 18:00

Emes Piano Duo – Anna Młynarczyk i Małgorzata Strzelczyk. Koncert z cyklu „Młode Talenty”.

Franz Schubert
(1797–1828)
FANTAZJA f-moll na cztery ręce op. 103
Claude Debussy
(1862–1918)
PETITE SUITE na cztery ręce
En bateau
Cortège
Menuet
Ballet

Juliusz Zarębski
(1854–1885)
A TRAVERS POLOGNE op. 23
Chant du départ
Le mal du pays
Mazurka
Cracovienne
Kołomyjka
Cracovienne
Dumka (Rêverie)

Johannes Brahms
(1833–1897)
TAŃCE WĘGIERSKIE (wybór)
nr 2 d-moll – Allegro non assai
nr 9 e-moll – Allegro non troppo
nr 11 d-moll – Poco andante
nr 14 d-moll – Un poco andante
nr 16 f-moll – Con moto
nr 18 D-dur – Molto vivace

ANNA MŁYNARCZYK Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa. W 2016 roku z pianistką Małgorzatą Strzelczyk rozpoczęły studia podyplomowe na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie duetu fortepianowego dr. hab. Bartłomieja Kominka. W 2014 roku studiowała u prof. Michaila Faermanna w ramach półrocznego stypendium w Conservatoire Royal de Bruxelles. Podejmowała współpracę z innymi muzykami m.in. w duecie fortepianowym, trio i kwartecie. Akompaniuje także solistom. Wraz z triem występowała m.in. w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie w 2013 roku. Otrzymała wyróżnienie na XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w kategorii duetu fortepianowego w 2015 roku. Brała czynny udział w festiwalach, m.in.: Aurora Chamber Music Festival 2016, XVI Nowohuckiej Wiośnie Muzycznej, I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej im. H.M. Góreckiego w Krakowie, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich”, oraz sesjach naukowych organizowanych przez Akademię Muzyczną w Krakowie, m.in. „Claude Debussy, Karol Szymanowski. W kręgu inspiracji, ekspresji, poetyki i koloru” oraz „Czajkowski, Rachmaninow, Prokofiew. Twórcy idiomów muzyki rosyjskiej”. Doskonaliła swoje umiejętności na licznych kursach pianistycznych, m.in. u Iriny Rumiancewej-Dabrowskiej, Paula Guldy, Zuzanny Niederdorfer oraz kursach kameralnych m.in. u Łukasza Syrnickiego, Clausa Christiana Schustera, Petera Bucka, Ricarda Sciammarella i Guillerma Gonzáleza. Razem z Małgorzatą Strzelczyk tworzą od 2013 roku duet fortepianowy Emes Piano Duo. Występowały w salach koncertowych Krakowa m.in. na I Międzynarodowym Festiwalu Duetów Fortepianowych „Duetissimo!”. Ubiegły rok zakończyły występem w Detmold (Niemcy), gdzie wykonały Le carnaval des animaux Camille’a Saint-Saënsa.
MAŁGORZATA STRZELCZYK ukończyła w 2015 roku Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu dr. Marka Szlezera. W roku 2016 rozpoczęła studia podyplomowe w zakresie kameralistyki pod kierunkiem dr. hab. Bartłomieja Kominka. Swoje umiejętności kształciła na wielu kursach mistrzowskich, takich jak Międzynarodowe Kursy Interpretacji w Nowym Sączu, Letnia Akademia Muzyczna w Krakowie, International Piano Masterclasses w Katowicach, prowadzonych przez K. Popową-Zydroń, A. Jasińskiego oraz na kursach kameralnych prowadzonych m.in. przez Altenberg Trio, P. Reicherta, Barbarę Halską, Kwartet Śląski, Tamarę Granat, Petera Bucka, Miroirs Piano Duo. Brała udział w licznych koncertach oraz festiwalach organizowanych przez Akademię Muzyczną, takich jak „Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich”, „Zygmunt Stojowski w 65. rocznicę śmierci”, „Claude Debussy, Karol Szymanowski w kręgu inspiracji, ekspresji, poetyki i koloru”, „Emigranci. Panufnik, Zarębski”. W 2016 roku uczestniczyła w projekcie kameralnym – wymianie studenckiej Kraków–Detmold. Występowała na Międzynarodowym Festiwalu Duetów Fortepianowych organizowanym w Krakowie z Emes Piano Duo. Prowadzi działalność pedagogiczną, współpracuje z innymi artystami w zespołach kameralnych, a także w roli akompaniatora. Do jej ostatnich osiągnięć należy III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Pradze (2015). Od 2013 roku koncertuje wraz z pianistką Anną Młynarczyk w duecie fortepianowym Emes Piano Duo.
 

źródło informacji:
Materiały prasowe organizatora | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
</p

Share

Szczegóły

Data:
17 sierpnia
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Aula Florianka
Basztowa 8
Kraków, Polska
+ Google Map

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share