Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

III Tydzień Piosenki w Krakowie – Teatr Variete

1 sierpnia - 6 sierpnia

W dniach 1-6 sierpnia odbędzie się w Krakowie trzecia z kolei edycja Festiwalu Podmiotów Intensywnie Śpiewających – Tydzień Piosenki. Wydarzenie to powoli nabiera rangi ogólnokrajowego festiwalu docenianego przez prestiżowe media, a przede wszystkim przez publiczność i artystów!

W tym roku festiwal organizowany jest w Krakowski Teatr VARIETE, gdzie w pierwszym tygodniu sierpnia zaprezentujemy 6 koncertów i spektakli artystów związanych z Piwnica Pod Baranami, Loch Camelot oraz Pracownia Piosenki Michała Zabłockiego .Wydarzenia charakteryzować się będą autorskim repertuarem oraz będą wykonywane zarówno przez znanych jak i wschodzących artystów. Dzięki temu dorocznemu wydarzeniu podtrzymujemy i rozwijamy tradycję krakowskiej piosenki literackiej.

 

PROGRAM KONCERTÓW:

1 sierpnia 2017 g. 19.00 Czesław Śpiewa – Spowiedź emigranta

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowej https://teatrvariete.pl/repertuar/

Muzyka i wykonanie: Czesław Mozil
Teksty piosenek: Michał Zabłocki

Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Koncert powstał dzięki współpracy z autorem tekstów, Michałem Zabłockim. Śmieszne. Wzruszające. Niezwykle aktualne.

2 sierpnia 2017 g. 19.00 Astor Piazzolla po polsku, czyli Tango w domu wariatów – PREMIERA!

Bilety: 50 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowej https://teatrvariete.pl/repertuar/

Muzyka: Astor Piazzolla
Autor tekstów: Michał Zabłocki
Śpiew, mezzosopran: Paulina Grochowska
Akordeon, opracowanie muzyczne: Patryk Sztabiński
Producent muzyczny, opracowanie muzyczne: Kovalczyk

Światowej sławy akordeonista Patryk Sztabiński i wokalistka Paulina Grochowska w muzycznych i słownych wariacjach na temat tang Piazzolli. Projekt w unikalny, artystyczny sposób łączy dwie odmienne kultury argentyńską i polską. Patryk Sztabiński – zaliczany do grona najwybitniejszych akordeonistów młodej generacji Występował m.in. w Carnegie Hall (New York, USA) oraz w Orchard Hall (Tokyo, Japan). Jego partnerką jest utalentowana wokalistka i mezzosopranistka Paulina Grochowska – znana z udziału w 5. edycji The Voice of Poland i występów w warszawskim teatrze Rampa. Inicjatorami projektu są: Michał Zabłocki i Kovalczyk, a producentem artCONNECTION music.

3 sierpnia 2017 g. 19.00 Jacek Wójcicki – Zaklinam czas

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowej https://teatrvariete.pl/repertuar/

Wykonanie: Jacek Wójcicki z zespołem
Teksty piosenek: Michał Zabłocki
Muzyka: Andrzej Zarycki, Marcin Nierubiec, Aleksander Brzeziński, Jacek Łągwa

Recital Jacka to podróż muzyczno-aktorska po wielu, często bardzo odległych, krajobrazach muzycznych. Pieśni z „Piwnicy pod Baranami”, przeboje polskiego i zagranicznego filmu, znane wszystkim arie operetkowe oraz światowe evergreeny – cały ten rozległy repertuar spaja niezwykły talent wokalny i aktorski Artysty. Repertuar rozszerzony jest o materiał z nowej płyty „Zaklinam czas”, wydanej w 2014. Składają się nań piosenki napisane specjalnie dla Jacka przez najlepszych polskich kompozytorów do tekstów Michała Zabłockiego. Nad całością materiału czuwają muzycy o pokolenie młodsi:Grzegorz Stasiuk (kierownik muzyczny), do niedawna pianista w zespole Psychodancing Maćka Maleńczuka, gitarzysta Tomasz Banaś (DeMono, Piaseczny, Mafia), perkusista i producent Artur Malik (Lombard, Kulturka, Czarne Korki).

4 sierpnia 2017 g. 19.00 – TURNAU/ZABŁOCKI SPÓŁKA Z O.O.

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowej https://teatrvariete.pl/repertuar/

Muzyka i śpiew: Grzegorz Turnau
Teksty (większości) piosenek: Michał Zabłocki
Muzycy towarzyszący: Jacek Królik, Leszek Szczerba

„Turnau/Zabłocki spółka z o.o.” to wersja znanego już w całej Polsce koncertu „Wieczór sowich piosenek”. Wersja z akcentem na efekty pracy spółki autorskiej Turnau/Zabłocki. Poza tym istotnym szczegółem, propozycja to dwoista (a nawet troista). Po pierwsze – spotkanie sceniczne trzech muzyków, z których dwóch nie umie grać na gitarze, dwóch na fortepianie, a pozostałych dwóch na saksofonie. Po drugie – wieczór składa się z piosenek „sowich” (co sugeruje mądrość, ale i drapieżność), a więc nie tylko „swoich” (zamiana dwóch liter otwiera pole do wielu cytatów). W programie są więc utwory z tekstami w co najmniej dwóch językach, niektóre trzy razy bardziej znane od innych (a o dziwo czasami nawet takie, do których tekstów wcale nie napisał Michał Zabłocki). Po trzecie – panowie dwoją się (a nawet troją), by zatuszować brak innych instrumentów. Na widowni mile widziane są pary (wiele wątków erotycznych), zaś widzowie indywidualni mogą czuć się potrójnie zaproszeni.

5 sierpnia 2017 g. 19.00 – Piwnica Pod Baranami – Ta nasza młodość

Bilety: 80 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowej https://teatrvariete.pl/repertuar/

Miłość, tkliwość i burzliwa namiętność, śmiech i łzy w KONCERCIE „TA NASZA MŁODOŚĆ” w wykonaniu artystów Piwnicy Pod Baranami. Na scenie usłyszymy najpiękniejsze i największe przeboje oraz zobaczymy najjaśniejsze gwiazdy kabaretu. Mietek Święcicki, Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński, Piotr „Kuba” Kubowicz, Czesław Wojtała, Alosza Awdiejew, Maciek Półtorak, Tamara Kalinowska, Ola Maurer, Krzysztof Janicki, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Kamila Klimczak, Agata Ślazyk, Leszek Wójtowicz, Beata Czernecka, Dorota Ślęzak Aneta i Andrzej Talkowscy i inni. Wystąpi ponad 30 osobowy zespół artystów i muzyków Piwnicy Pod Baranami!!!

6 sierpia 2017 – Loch Camelot – Och, Camelot!

Bilety: 60 zł do nabycia w kasie teatru lub na stronie internetowej https://teatrvariete.pl/repertuar/

Koncert Artystów TEATRU LOCH CAMELOT, to kolejna edycja wieczoru piosenek pod hasłem „Och, Camelot!” – czyli autorstwa twórców związanych z tą sceną, której specjalnością są małe spektakle muzyczne, ze „skończoną”, zamkniętą konstrukcją dramaturgiczną, oparte na tradycji wykonawczej piosenki aktorskiej i kabaretowej. Zespól Teatru Loch Camelot zostanie uzupełniony przez tradycyjnie współpracujących studentów Akademii Muzycznej i Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zostaną wykorzystane teksty krakowskich autorów, scenariusz, kierownictwo muzyczne, reżyseria i kompozycja muzyki – Ewa Kornecka (asyst. S.Rzepiela), scenografia, światło, projekcje video – Ada Bystrzycka.

Istnieje możliwość zakupu karnetu na wszystkie dni festiwalu w cenie 300 zł w kasie Teatru Variete w Krakowie.

 

źródło informacji:
Strona wydarzenia na Facebook | dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

Szczegóły

Start:
1 sierpnia
Koniec:
6 sierpnia
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/698774560309568

Miejsce

Teatr Variete
Grzegórzecka 71
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 442 78 02
Strona internetowa:
https://teatrvariete.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share