Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Filharmonia Krakowska – Aleksander Gawryluk

18 maja 2015 # 20:00 - 21:30

Filharmonia Krakowska | Muzyczny Kraków | Copernicus FestivalRecital fortepianowy ukraińskiego pianisty Aleksandra Gawrylyuka, w hołdzie dla Józefa Hofmanna.
Aleksander Gawrylyuk, zwany niekiedy współczesnym Horowitzem pochodzi z Charkowa na Ukrainie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku siedmiu lat, pierwszy koncert zagrał jako dziewięciolatek. W latach 1998-2006 mieszkał i studiował w Sydney w Australii. Zwycięzca konkursu w Senigali we Włoszech (1996) i IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Hamamatsu w Japonii (2000). Jest laureatem II nagrody (w 1997) i złotego medalu (w 1999) na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Pamięci Vladimira Horowitza w Kijowie. Co roku koncertuje w Suntory Hall i Tokyo Opera City Hall. W Japonii nagrał dwie swoje pierwsze płyty CD. W 2005 roku zwyciężył w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie, zdobywając I nagrodę, złoty medal i nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu klasycznego. Koncertował także w Australii, m.in. w „Stars of the Future” w Government House, na festiwalach Rachmaninowa i Prokofiewa, w Sydney Opera House, dla radia ABC Classic FM i telewizji ABC i SBS. Gościł w USA (Miami Piano Discoveries Festival, koncert w Salt Lake City dla 17 tysięcznej widowni), Europie (recitale na Klavier Festival Ruhr i na 56. Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju). W 2007 roku zadebiutował w Moskwie koncertem na Kremlu, a następnie z Rosyjską Orkiestrą Narodową pod dyrekcją Vladimira Spivakova w Wielkiej Sali Konserwatorium Moskiewskiego. Grał z Izraelską Filharmonią, Sydney Symphony, Melbourne Symphony, Western Australia Symphony, Tokyo Symphony, Osaka Philharmonic, Filharmonią Narodową, współpracując m.in. ze Spivakovem, Segerstamem, Fedoseyevem, Gruppmanem, Ettingerem.
W programie znajdą się m.in utwory, które w interpretacji Hofmanna uchodziły za wyjątkowe.
Mozart – Sonate in C major KV 330
Schubert – Sonate in A major D 664
Chopin – Étude op.25 no.7
Chopin- Nocturne op.27 no. 2
Chopina – Polonaise in A-flat major Op.53
Prokofiev – Sonata no. 6 in A major op. 82

Koncert jest równocześnie inauguracją Copernicus Festival w Krakowie.

Share

Szczegóły

Data:
18 maja 2015
Czas:
20:00 - 21:30
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Zwierzyniecka 1
Kraków, 31-103 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 12 619 97 22
Strona internetowa:
http://www.filharmonia.krakow.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share