Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dead Snow Monster + Bad Light District

27 lutego 2016 # 20:00 - 22:00

Dead Snow Monster – wychowani na winylach swoich rock-n-rollowych dziadków doskonale wiedzą, na czym polega głośne garażowe granie. W świadomy sposób wykorzystuje minimalistyczną formą buduje ogromne napięcie, z którym nie da się walczyć. Zespół ma już na swoim koncie dwie EP-ki oraz wydany w 2012 r. album „I Wanted to See a Monster”.

Teraz wracaja z kolejnym pełnowymiarowym krążkiem – „Things”. Płyta ta nie powstała przypadkiem – z jej wydaniem czekali do momentu, gdy poczują się do niej gotowi i ponownie będą mieć dużo do powiedzenia. Dzięki temu radość z tworzenia muzyki, która się na niej znajdzie, była u nich silniejsza niż kiedykolwiek. Teraz nadszedł moment, by pokazać efekty ich działań światu. Znajdzie się na niej sporo brzmień spod znaku garage rock’n’roll oraz DIY rock’n’roll, a także kawałków, w których w świadomy i charakterystyczny dla nich sposób wykorzystali zasadę „less is more”. Jeszcze głębiej wchodzią na niej w klimaty lat 60. XX w. i nadają im nową, świeżą formułę. Krążek promowany jest singiel „I’m Right (Don’t Try To Lie)”

Bad Light District – to projekt powołany do życia przez Michała Smolickiego, perkusistę New York Crasnals. Obecnie promowany album „Science Of Dreams” jest trzecim w dorobku grupy i jednocześnie pierwszym nagranym w poszerzonym, pięcioosobowym składzie. Zespół prezentuje na nim nowe, w pełni dojrzałe brzmienie w którym słychać liczne odniesienia do psychodelii i nowofalowych korzeni, tak charakterystycznych dla debiutanckiego albumu „Simplifications” (2009, Ampersand Records).

Pierwszy album, który ukazał się jako solowy projekt Michała był zarejestrowany przy gościnnym udziale wokalnym kolegów z macierzystej grupy. Płyta „Simplifications” była sporym zaskoczeniem i szybko zdobyła uznanie prasy. Z marszu trafiła na playlisty ogólnopolskich stacji radiowych, a singlowy „Street Of Frozen Phantoms” wylądował na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Kolejnym punktem w dyskografii zespołu był album „Nothing Serious” zrealizowany pod czujnym uchem Michała Kupicza i wydany w 2012 roku nakładem krakowskiej Radiofonii. „Science Of Dreams” ukaże się w grudniu 2014 r. w katalogu labelu Music Is The Weapon. Wydawnictwo zapowiada singiel „A Table Leg”.

Zespół Bad Light District tworzą obecnie: Michał Smolicki (gitara, wokal) Jacek Dąbrowski (klawisz), Łukasz Lembas (bas), Maciej Kozłowski (gitara) oraz Maciej Pietrzyk (perkusja). Bad Light District koncertuje w całym kraju, był także gościem festiwali (m.in. Green Zoo Festival, Feel’On, OFF Plus Camera) i grał u boku m.in. The Futureheads, Pauli i Karola, Indigo Tree, czy Babu Króla.

 

Share

Szczegóły

Data:
27 lutego 2016
Czas:
20:00 - 22:00
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Klub RE
Swiętego Krzyża 4
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
(12) 431 08 81
Strona internetowa:
http://www.klubre.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share