Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Czas na Taniec! Cracovia Danza

21 grudnia 2015 # 19:00 - 20:30

Kielecki Teatr Tańca jest jednym z trzech instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Od 2004 roku funkcjonuje jako miejska instytucja kultury, jednak jego początki sięgają połowy lat 90. Od 20 lat KTT fascynuje swoimi spektaklami nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Z tej okazji gościem kolejnego spotkania z cyklu CZAS NA TANIEC! będzie założycielka tego zespołu, Elżbieta Szlufik-Pańtak. Spotkanie obędzie się jak zwykle w Klubie Aktora „Loża”, w Krakowie, 21 grudnia o godz. 19.

Elżbieta Szlufik-Pańtak jest dyrektorem Kieleckiego Teatru Tańca, tancerką, choreografem i współzałożycielką Polskiej Federacji Tańca. Jest absolwentką kulturoznawstwa (specjalizacja: teatrologia) na Uniwersytecie Łódzkim, a także studiów podyplomowych z teorii tańca na Akademii Muzycznej w Warszawie. Ukończyła wiele kursów dokształcających z dziedziny tańca jazzowego i charakterystycznego.

Prowadzony przez nią Kielecki Teatr Tańca specjalizuje się w repertuarze opartym na stylach tańca jazzowego. Zespół występował na tak prestiżowych scenach jak Teatr Wielki – Opera Narodowa czy Opera Wrocławska. Oprócz wystawiania własnych spektakli KTT jest także widoczny w licznych koprodukcjach, m.in. z telewizjami: TVP, TVN i POLSAT. Występy kieleckiego zespołu można było też oglądać zagranicą, m.in. w Chinach, Niemczech czy Izraelu. Poza działalnością artystyczną Kielecki Teatr Tańca zajmuje się też edukacją. Do istniejącej przy Teatrze szkoły tańca uczęszcza 1200 uczniów w różnym wieku.

Spotkanie poprowadzi redaktor Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.
Wieczór jak zwykle wzbogaci pokaz slajdów i fragmenty filmów.
Wstęp wolny!

Ideą cyklu Czas na taniec! jest stworzenie miejsca i czasu do rozmowy o tańcu. Chcemy pokazać, że w ogólnym dyskursie o sztuce tancerze i choreografowie powinni mieć głos, tak samo jak kompozytorzy, reżyserzy, plastycy, czy pisarze. Zależy nam także, aby dzięki tym spotkaniom skupić wokół naszej instytucji środowisko taneczne naszego miasta. Pragniemy, aby spotkania były jednocześnie uzupełnieniem edukacji tanecznej młodego pokolenia.
Organizator: Balet Dworski „Cracovia Danza”
Współorganizator: Oddział ZASP Kraków

źródło informacji:
Informacja prasowa organizatora | Dokładamy wszelkich starań aby szanować prywatność i prawa autorskie. Jeśli jednak nasza publikacja narusza czyjeś prawa, prosimy o informację – treść zostanie bezzwłocznie usunięta.
Share

Szczegóły

Data:
21 grudnia 2015
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Organizator

Balet Dworski „Cracovia Danza”
Strona internetowa:
http://cracoviadanza.pl/pl

Miejsce

Klub Aktora „Loża”
Rynek Główny 41
Kraków, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.loza.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share