Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Cronica – Jazz Rock Cafe

2 października 2016 # 18:30 - 23:55

W niedzielę 02.10.2016 w krakowskim klubie Jazz Rock Cafe odbędzie się pierwszy koncert jesiennego tournée młodego folk-metalowego zespołu Cronica. Trasa “Na tej ziemi TOUR” połączona jest z oficjalną premierą debiutanckiej płyty grupy.

W każdym z odwiedzanych miast na scenie pojawią się zaproszeni goście. W Krakowie Cronice towarzyszyć będzie Runika – zespół z damskim wokalem grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie oraz wrocławski Czertoróg poruszający w swoich polsko-rosyjskich tekstach tematykę słowiańskich podań i legend. W Katowicach wraz z gospodarzami zagra dobrze znany Radogost grający muzykę muzykę metalową z elementami folkowymi, mocno zakorzenioną w tradycji słowiańskiej. Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne, gitarowe riffy i agresywne bębny zestawiono z dźwiękiem skrzypiec oraz innych tradycyjnych instrumentów. Drugim gościem wieczoru będzie zespół Pelgathorium łączący ze sobą elementy melodic death metalu i black metalu oraz metalcore’ową rytmikę. Gośćmi Cronicy w Tarnowie będą zespół Vargarth – Melodic Death Metal oraz folk-metalowa grupa Diaboł Boruta. Na scenie wrocławskiego klubu zabrzmią utwory jeleniogórskiej kapeli Warbell grającej melodic death metal oraz Eagle The White, czyli wrocławskiej grupy łączącej melodyczny heavy/power metal z lekką nutką progresji. Wszystko to w tematyce wydarzeń historycznych z zamierzchłej przeszłości, wielkich krwawych bitew, losów postaci, które swoim bohaterstwem i brawurą zmieniały bieg dziejów.

Cronica to siedmioosobowy zespół folkmetalowy, który powstał w 2014 roku. Grupa zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Łączą ciężkie gitarowe riffy z liniami melodycznymi instrumentów oddających klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z utworów dziejopisarskich, charakterystycznych dla średniowiecza, a jej doskonałym odzwierciedleniem jest tematyka piosenek. Zespół Cronica ma na swoim koncie już takie sukcesy muzyczne jak:
– występ na I, II, III Ogólnopolskim Zlocie Miłośników Folk Metalu (Kraków i Warszawa, Wrocław)
– support zespołów takich jak: Grai (Rosja), SatanaKozel (Rosja), Woodscream (Rosja), Forodwaith (Białoruś), Dalriada (Węgry), Welicoruss (Rosja), Radogost (Polska), Percival Schuttenbach (Polska) – koncert na I Przystanek Żory
– zajęcie pierwszego miejsca na koncercie eliminacyjnym Przeglądu Kapel Studenckich w Gliwicach
– koncert na Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej w Brennej w 2015 roku
– koncerty w dwóch edycjach Folk Metal Night (Warszawa, Kraków)
– koncert na Festiwalu Kultury Słowian Stado

Cronica – “Na tej ziemi” Premiera pierwszej długogrającej płyty zespołu przewidziana jest na 2. października 2016 roku. Specjalnie na prośby słuchaczy Cronica nagrała pełną wersję utworu “Herr Mannelig” ze wszystkimi zwrotkami! Na płycie znajdzie się też inna średniowieczna ballada – “Herr Holger”, a także aranżacja góralskiej piosenki „Idzie dysc”, którą słuchacze grupy znają doskonale z koncertów. Cała reszta płyty jest wypełniona autorską muzyką i tekstami zespołu.

 

Share

Szczegóły

Data:
2 października 2016
Czas:
18:30 - 23:55
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Jazz Rock Cafe
Sławkowska 12
Kraków, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.jazzrockcafe.pl

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share