Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Berlin. Symfonia wielkiego miasta – film z muzyką na żywo

4 listopada 2016 # 19:30 - 22:00

Goethe-Institut we współpracy z Kinem Pod Baranami i Festiwalem Filmu Niemego zaprasza na specjalny pokaz awangardowego dokumentu Walthera Ruthmanna Berlin. Symfonia wielkiego miasta. Muzykę na żywo do filmu wykona niemiecki pianista i kompozytor, Hauschka.

W piątek, 4 listopada, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbędzie się wyjątkowy pokaz filmu Berlin. Symfonia wielkiego miasta, dokumentu Walthera Ruttmanna z 1927 roku, który stał się prekursorem całego gatunku filmowego.  Rytmiczny charakter opowieści o mieście-maszynie podkreśli tego wieczoru Volker Beltermann występujący pod pseudonimem Hauschka – jeden z najbardziej znanych pianistów grający na tzw. fortepianie preparowanym. Wykorzystując m.in. taśmy Gaffa, folie kuchenne, zakrętki, piłki do ping-ponga, a nawet wibratory, umieszczone na strunach i młoteczkach instrumentu, artysta uzyskuje zaskakujące brzmienie, a fortepian w jego rękach generuje nie tylko melodię, ale staje się również instrumentem perkusyjnym. Hauschka jest nie tylko pianistą, ale i kompozytorem. Wspólnie z Dustinem O’Halloranem, gościem 12. Festiwalu Filmu Niemego, stworzył muzykę do prezentowanego niedawno na festiwalu w Toronto filmu Daleko od domu (Lion) w reżyserii Gartha Davisa (premiera polska: 2 grudnia 2016).

  • Wydarzenie odbywa się w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego 2016 pod hasłem ŚWIĘTUJEMY! (WIR FEIERN!) zorganizowanego przez Goethe-Institut i Ambasadę Niemiec z okazji 25-lecia traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
  • Pokaz stanowi zapowiedź 17. Festiwalu Filmu Niemego, który odbędzie się w dn. 1-4 grudnia 2016.

Więcej informacji na stronach:
www.goethe.de/polska/swietujemy
www.festiwalfilmuniemego.pl

Share

Szczegóły

Data:
4 listopada 2016
Czas:
19:30 - 22:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Manggha – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej
ul. Konopnickiej 26
Kraków, Polska
+ Google Map
Telefon:
+ 48 12 267 27 03
Strona internetowa:
http://manggha.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share