Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Bach na jazzowo – Piwnica Pod Baranami

31 sierpnia # 20:00 - 21:30

Projekt BACH NA JAZZOWO– stworzony przez Bogdana Hołownię (piano) i Wojciecha Pulcyna (kontrabas) – artystów znanych nie tylko z ożywionych karier solowych, lecz także z rozpoznawalnego i cenionego projektu Wars Songbook, z jazzowymi aranżami kompozycji Henryka Warsa.

W projekcie –BACH NA JAZZOWO– muzycy w brawurowy sposób mierzą się z jednym z najważniejszych kompozytorów klasycznych, przedstawiając jego dzieła w autorskich, jazzowych interpretacjach. Zaaranżowanie utworów Jana Sebastiana Bacha na duet fortepian i kontrabas to ogromne wyzwanie, któremu muzycy nie tylko sprostali, ale także sprawili, że kompozycje te zyskują nową, świeżą odsłonę.
Podczas najbliższego koncertu, 31. sierpnia w krakowkiej Piwnicy Pod Baranami, Wojciech Pulcyn wystąpi dla Państwa na scenie razem z Janem Smoczyńskim.

Wojciech Pulcyn – kontrabasista, muzyk sesyjny – współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem, Michałem Urbaniakiem, Kubą Stankiewiczem czy Jarkiem Wistem, oraz z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej, w tym z gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem.
W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią Pulcyn nagrał album Śpiewnik Henryka Warsa, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu. Z tym materiałem muzycy wyruszyli w trasę koncertową. Tego roku powstały jeszcze trzy płyty z udziałem Wojciecha Pulcyna – z Witoldem Janiakiem, Kazimierzem Jonkiszem i Mariuszem Lubomskim.

Jan Smoczyński – pianista, kompozytor, realizator muzyczny – współtwórca formacji Mateusz Smoczyński Quintet, z którą przy współpracy z Alexandrem Zingerem nagrali płytę nominowaną do statuetki Fryderyka; Stale współpracuje z zespołami Michała Urbaniaka, Urszuli Dudziak, Agi Zaryan, formacjach Quintet i Quartet Jerzego Małka. Koncertuje we własnym Trio z Krzysztofem Pacanem (kontrabas) i Sebastaiem Frankiewiczem (perkusja) oraz z projektem Smoke & The Smokes (z Łukaszem Poprawskim, Konradem Zemlerem, Robertem Kubiszynem). Występuje na prestiżowych festiwalach jazzowych w kraju i za granicąLaureat Fryderyka 2009 – „nowa twarz fonografii” za debiutancki album grupy June. Nagrywał dla Justyny Steczkowskiej, Moniki Brodki, Doroy Miśkiewicz, Anny Marii Jopek, Ani Wyszkoni. Na swoim koncie ma liczne nagrania do filmów, aranżacje i produkcje albumów dla wytwórni Kayax. Zalozyciel studia nagraniowego i wydawnictwa, odpowiedzialnych za produkcje Marii Peszek, Kasi Nosowskiej, Ani Szarmach, Urszuli Dudziak, Miki Urbaniak.

Źródło informacji:

 

Share

Szczegóły

Data:
31 sierpnia
Czas:
20:00 - 21:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Piwnica Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.piwnicapodbaranami.pl/

Redakcja  nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych przez użytkowników w oparciu o informacje zaczerpnięte z kalendarza wydarzeń.

Share